27 sierpnia 2021

Zapowiedź: Podtrzymać swoją dobrą passę

Po środowym zwycięstwie nad Skalnikiem Kamionka Wielka czas na kolejnego rywala. Tym razem przed zespołem trenera Mateusza Pawłowicza drużyna z górnej półki rozgrywek czwartoligowych, którą z pewnością jest Poprad Muszyna. Początek zawodów wyznaczono na sobotę, godzina 10:30 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34.

Poprad Muszyna obecnie plasuje się na 5 miejscu w ligowej tabeli mając w swym dorobku 10 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażka). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Piotra Kapusty skromnie bo 1:0 pokonali Glinika Gorlice. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Patryk Janik. W obecnych rozgrywkach zespół z Muszyny najwięcej punktów zainkasował na własnym terenie zdobywając 7 punktów. W meczach wyjazdowych drużyna zanotowała tylko jedno zwycięstwo ponosząc przy tym również jedną porażkę.

Strzelanie bramek zdecydowanie lepiej wygląda na własnym boisku, gdzie do tej pory zespół zdobył 6 goli tracąc przy tym tylko jednego. W meczach wyjazdowych zawodnicy z Muszyny trafiali do siatki rywala trzykrotnie, tracąc z kolei dwie bramki. Najwięcej goli zespół traci w pierwszym kwadransie drugiej połowy, dając sobie strzelić łącznie trzy gole.

Warto wspomnieć, że Poprad Muszyna jeszcze przed startem rozgrywek dokonała zmiany na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Dotychczasowego „sternika” drużyny Roberta Kubiela zastąpił wspomniany Piotr Kapusta, który w poprzednim sezonie prowadził zespół Limanovii Limanowa.

W ostatnich pojedynkach między zespołami zdecydowanie korzystniej wyglądał Poprad, który dwukrotnie pokonał „Piwoszy” aplikując im łącznie aż 13 bramek. Najdotkliwszą porażkę „biało-zieloni” doznali w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, gdzie w meczu wyjazdowym ulegli aż 10:2.

Ostatnie spotkania Popradu Muszyna:
Poprad Muszyna – Glink Gorlice 1:0
Termalica Bruk-Bet II Nieciecza – Poprad Muszyna 2:0
Poprad Muszyna – Wierchy Rabka Zdrój 1:1

Przed zespołem Okocimskiego zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik z jakim przyjdzie im rywalizować w obecnych rozgrywkach czwartoligowych. Mimo to zawodnicy jak i szkoleniowiec znają swoją wartość i na pewno staną na wysokości zadania, aby sobotnie spotkanie zakończyło się po ich myśli. Z pewnością atutem „Piwoszy” będzie gra na własnym boisku na którym jeszcze w tym sezonie nie przegrali.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce drużyna z Brzeska pokonała na wyjeździe Sklanik Kamionka Wielka wynikiem 2:0. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Mateusz Cięciwa oraz Dariusz Sosnowski, który pomału wraca do swojej strzeleckiej dyspozycji.

Ostatnie wyniki Okocimskiego Brzesko:
Skalnik Kamionka Wielka – Okocimski Brzesko 0:2
Okocimski Brzesko – Dunajec Zakliczyn 1:0
Okocimski Brzesko – Radłovia Radłów 2:0

Komentarze