25 sierpnia 2021

Zapowiedź: Do Kamionki Wielkiej po trzy punkty

Rozgrywki czwartoligowe nie zwalniają tempa. Zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza już dzisiaj tj. 25 sierpnia (środa) w ramach 5 kolejki Keeza IV ligi gr. wschodniej udadzą się do Kamionki Wielkiej na spotkanie z miejscowym Skalnikiem. Rozgrywki meczowe wyznaczono na godzinę 17:30.

Początek sezonu w wykonaniu zespołu Sklanika nie należy do najlepszych. Mimo wygranej w pierwszej kolejce, w której zawodnicy z Kamionki Wielkiej pokonali BKS Bochnia nadeszła seria trzech porażek z rzędu, w której drużyna trenera Piotra Saratowicza przegrała m.in z Wierchami Rabka Zdrój (1:3) oraz Termalica Bruk-Bet II Nieciecza (1:3). W ostatniej kolejce zespół musiał uznać wyższość Glinika Gorlice, któremu uległ 1:4. Jedyną bramkę w tym meczu dla Skalnika zdobył Grzegorz Maciaszek. Pozostałe gole zdobyli: Jakub Dziedzic, Konrad Grela oraz dwukrotnie Sebastian Buś. Obecnie zespół z dorobkiem trzech punktów plasuje się na 13 pozycji w ligowej tabeli.

Jeszcze przed przystąpieniem do sezonu Zarząd Klubu wzmocnił drużynę pięcioma zawodnikami. Wśród nich znaleźli się: Szymon Nika (Poprad Rytro), Krzysztof Tarasek (GKS Glinik Gorlice), Piotr Pazgan (LKS Mszalnica), Kamil Kwarciński (Dunajec Nowy Sącz) oraz Łukasz Różański (Orkan Szczyrzyc).

Jedynym aspektem, który łączy oba zespoły przed środowym pojedynkiem to liczba strzelonych bramek. Obie ekipy mają na koncie po 6 trafień, jednak zespół z Brzeska wygląda lepiej w kwestii straconych bramek, których ma na koncie zaledwie jedną. Z kolei zawodnicy z Kamionki Wielkiej stracili do tej pory aż 10 bramek.

Środowe spotkanie może okazać się bardzo emocjonujące, ponieważ gospodarze będą chcieli przełamać fatalną serię trzech porażek z rzędu, a z kolei „Piwosze” będą chcieli podtrzymać swoją świetną serię 10 spotkań bez porażki (4 spotkania w obecnym sezonie oraz 6 w ubiegłej rundzie).

W poprzednim sezonie w meczach między zespołami z trzech punktów cieszył się za równo Skalnik jak i Okocimski Brzesko. W meczu, w rundzie jesiennej, lepsi okazali się być zawodnicy z Kamionki Wielkiej, którzy zwyciężyli wynikiem 2:1, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Z kolei w spotkaniu rewanżowym zdecydowanie lepsi okazali się być „Piwosze”, którzy na własnym terenie wygrali 3:1.

Ostatnie spotkania Skalnika Kamionka Wielka:
Glinik Gorlice – Skalnik Kamionka Wielka 4:1
Skalnik Kamionka Wielka – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3
Wierchy Rabka-Zdrój – Skalnik Kamionka Wielka 3:1

Początek sezonu dla zespołu trenera Mateusza Pawłowicza jest dość wymagający. Drużyna oprócz spotkań ligowych rozgrywa również mecze w Pucharze Polski, w którym radzi sobie bardzo dobrze. Mimo nie najlepszych ostatnich wyników Skalnika zespół z Brzeska podchodzi do rywala z pełnym szacunkiem, jednak cel jaki ich interesuje to zgarnięcie kolejnych bardzo ważnych trzech punktów.

Dobrą wiadomością dla kibiców jak i samego trenera jest to, że nikt z obecnej kadry nie dołączył do grona kontuzjowanych zawodników, którymi w dalszym ciągu są Konrad Kuliszewski oraz Mateusz Stolarz. Pozostali zawodnicy są w pełni zdrowi i do dyspozycji szkoleniowca.

Ostatnie spotkania Okocimskiego Brzesko:
Okocimski Brzesko – Dunajec Zakliczyn 1:0
Okocimski Brzesko – Radłovia Radłów 2:0
Okocimski Brzesko – Kolejarz Stróże 1:1

 

 

 

Komentarze