21 sierpnia 2021

Zapowiedź: Z Dunajcem o kolejne trzy punkty

Już dziś kolejne ligowe spotkanie zespołu Okocimskiego Brzesko. Podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza na własnym stadionie podejmą kolejnego beniaminka rozgrywek, którym jest Dunajec Zakliczyn. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 15:00 na boisku przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Po trzech kolejkach pozycja w ligowej tabeli zespołu z Zakliczyna nie należy do najwyższych. Zespół trenera Dariusza Gwiżdża obecnie plasuje się na 15 miejscu w tabeli mając na swoim koncie tylko jedno „oczko”. Chociaż inauguracje rozgrywek rozpoczęli od dwubramkowego remisu z Wierchy Rabka Zdrój to w dwóch kolejnych spotkaniach zespół poniósł wysokie porażki, przegrywając kolejno z rezerwami Niecieczy 0:5 oraz z Glinikiem Gorlice 1:5. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy zespołu, który obecnie wynosi 3:12.

W poprzednim sezonie Dunajec Zakliczyn nie dał najmniejszych szans swoim rywalom wygrywając ligę okręgową z dorobkiem 84 punktów na koncie (27 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki). Nad drugim zespołem LUKS Skrzyszów drużyna miała aż 18 punktów przewagi. Imponująco wygląda również liczba zdobytych bramek, których zawodnicy z Zakliczyna zdobyli łącznie aż 127.

Dla zespołu Dunajca rozgrywki czwartoligowe nie są obce. Ostatni raz na tym szczeblu rozgrywkowym zespół występował w sezonie 2018/2019, w którym zajął spadkowe 14 miejsce mając w swym dorobku 29 punktów. W tym samym sezonie awans do IV ligi zanotował również Okocimski, który zakończył rozgrywki na 7 miejscu mając o 14 punktów więcej niż ekipa z Zakliczyna.

Wspominany sezon 2018/2019 był ostatnim sezonem, w którym oba zespoły mierzyły się na boiskach ligowych. W meczu rundy wiosennej lepszy okazał się być Dunajec, który pokonał „Piwoszy” wynikiem 2:0. Z kolei w rundzie rewanżowej lepsi okazali się być „biało-zieloni”, którzy wygrali 4:1

Ostatnie spotkania Dunajca Zakliczyn:
Dunajec Zakliczyn – Glinik Gorlice 1:5
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Dunajec Zakliczyn 5:0
Dunajec Zakliczyn – Wierchy Rabka Zdrój 2:2

Okocimski Brzesko na odpoczynek nie miał za wiele czasu. Po środowym zwycięskim spotkaniu w Pucharze Polski, zespół miał tylko jeden dzień na odpoczynek i zregenerowanie się przed kolejnym ligowym spotkaniem. Mimo gry co trzy dni zespół gotowy jest na kolejną walkę o komplet punktów. Na pewno atutem w walce o trzy punkty będzie gra na swoim boisku, gdzie od dziewięciu spotkań zespół trenera Mateusza Pawłowicza nie doznał goryczy porażki odnosząc 7 zwycięstw oraz 2 remisy.

Ostatnie spotkania Okocimskiego Brzesko:
Spółdzielca Grabno – Okocimski Brzesko 0:4
Okocimski Brzesko – Radłovia Radłów 2:0
Okocimski Brzesko – Kolejarz Stróże 1:1

Komentarze