18 sierpnia 2021

Do Grabna po awans

Po zwycięskim meczu z Radłovią Radłów czas na spotkanie w Pucharze Polski. Zespół Okocimskiego Brzesko w ramach 1/4 Okręgowego Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe ze Spółdzielcą Grabno. Spotkanie to rozegrane zostanie w środę 18 sierpnia o godzinie 17:15 na stadionie w Grabnie.

Zespół z Grabna założony został 10 września 1982 roku. W swojej historii występował głównie na boiskach „A” klasy, w której obecnie rozgrywa swoje mecze. Spółdzielca rozgrywki ligowe rozpoczęła w ubiegły weekend inaugurując sezon meczem z Victorią Porąbka Uszewska. Spotkanie to zakończyło się podziałem punktów, a dokładnie wynikiem 1:1.

Drużyna trenera Grzegorza Bacy zmagania w Pucharze Polski rozpoczęła od I rundy, w której mierzyła się z Pogórze Gwoździec. Mecz zakończyło się pewną i za razem wysoką wygraną zawodników z Grabna, którzy zwyciężyli aż 9:1. W II rundzie Spółdzielca trafiła na bardziej wymagającego rywala jakim z pewnością jest zespół Rylovii Rylowa. Spotkanie po 90 minutach zakończyło się dwubramkowym remisem i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Ten element lepiej wykonywali zawodnicy z Grabna, którzy zwyciężyli 5:4, sprawiając tym samym spora niespodziankę.

Jeszcze przed startem sezonu Klub z Grabna dokonał kilku wzmocnień, które mają umożliwić zespołowi walkę o jak najlepszą pozycje w lidze. Nowymi zawodnikami zostali: Dariusz Morys, Jakub Szymański, Adrian Gostek, Damian Bachara, Norbert Sołtys oraz Konrad Senderak.

Komentarze