18 sierpnia 2021

Bez niespodzianek w Grabnie

Okocimski Brzesko pokonał w 1/4 Okręgowego Pucharu Polski zespół z Grabna wynikiem 4:0. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie, a ich autorami zostali Mateusz Cięciwa, Bartłomiej Mochel, Sebastian Klimczyk oraz Sergiusz Kostecki.

0 - 4
Pełny czas bez dogrywki

Mateusz Cięciwa 52, Bartłomiej Mochel 59, Sebastian Klimczyk 60, Sergiusz Kostecki 79.

Żóte kartki
Mariusz Mucha - Chawkat Zakareya, Mateusz Cięciwa.

Czerwone kartki
Sędzia

Widzowie
400.

Okocimski KS:
Nikodem Śnieg - Konrad Fryś (61' Marcin Furmański), Michał Zydroń, Robert Ślęczka (46' Bartłomiej Mochel), Aleksander Ślęczka (46' Sebastian Klimczyk), Mateusz Cięciwa, Dawid Lizak (46' Dariusz Sosnowski), Sergiusz Kostecki, Piotr Czerwiński (46' Daniel Kaciczak), Chawkat Zakareya, Arkadiusz Goryczka.

Skład rywali:
Norbert Sołtys - Jakub Wilk (78' Grzegorz Sacha), Michał Jarząb, Kamil Gostek, Jakub Szymański (78' Sebastian Baca), Mateusz Orkwiszewski, Sebastian Adamczyk (73' Szymon Baca), Mariusz Mucha, Konrad Senderak (65' Jakub Śledź), Patryk Rosiek (73' Adrian Gostek), Damian Bachara.

Spółdzielca na mecz z Okocimskim wyszła mocno w defensywnym ustawieniu, gdzie praktycznie całą pierwszą połowę broniła się całą jedenastką. Mimo to nie zabrakło akcji ofensywnych zespołu z Grabna. Jedna z nich miała miejsce w 10 minucie, gdzie w dobrej sytuacji znalazł się Damian Bachara, jednak zapędy napastnika miejscowych zatrzymała obrona Okocimskiego. W sytuacji tej faulu dopatrzył się sędzia dyktując rzut wolny z okolicy 22 metra. Stały fragment gry bardzo dobrze wykonał zawodnik z Grabna, jednak na szczęście przyjezdnych piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki.

Okocimski próbował przedostać się przez zasieki obronne gospodarzy, jednak nie przełożyło się to na stworzenie dogodnych sytuacji bramkowych. Zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza próbowali na różne sposoby zdobyć pierwszego gola w meczu, jednak piłka zawsze mijała drogę do bramki.

Zdecydowanie lepiej wyglądał druga połowa spotkania, w której kibice zobaczyli pierwsze trafienia. Pierwsze z nich zanotował Mateusz Cięciwa, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie młodego pomocnika Okocimskiego było na tyle precyzyjne, że wylądowało w siatce bramki.

W 59 minucie było już 2:0 dla „Piwoszy”, którzy z każda minutą rozkręcali się co raz bardziej. Tym razem do bramki trafił Bartłomiej Mochel, który wykorzystał dośrodkowanie Daniela Kaciczaka. Minutę później gospodarze byli już na „deskach”. Wprowadzony w drugiej połowie Sebastian Klimczyk oddał mocny strzał za 16 metra nie dając szans bramkarzowi miejscowych.

W 72 minucie Okocimski powinien cieszyć się z czwartego trafienia. Niestety dobrego podania Michał Zydronia nie wykorzystał Bartłomiej Mochel, który z ok. dwóch metrów trafił w poprzeczkę bramki. Wynik spotkania ustalił z kolei Sergiusz Kostecki, który pokonał golkipera Spółdzielcy po raz czwartym w tym meczu. W końcówce spotkania swoją okazję miał również Chawkat Zakareya, jednak po jego strzale piłka minimalnie przeleciała obok bramki.

Zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza, mimo bezbramkowej pierwszej połowy, decydujące ciosy zadali po przerwie udowadniając tym samym swoją wyższość. Ponadto cieszy występ Arkadiusza Goryczki, który wraca do zespołu po długiej przerwie spowodowaną kontuzją kolana.