11 sierpnia 2021

W środę z Kolejarzem Stróże

Czas na inaugurację sezonu na własnym stadionie. Zawodnicy Okocimskiego Brzesko w środę 11 sierpnia podejmą na własnym obiekcie kolejnego beniaminka rozgrywek – Kolejarza Stróże. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 18:00 na obiekcie sportowym przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Ekipa ze Stróż przed startem nowego sezonu rozegrała trzy mecze kontrolne rywalizując z takimi zespołami jak Dunajec Zakliczyn (porażka 3:4), Skalnik Kamionka Wielka (porażka 1:3) oraz Tarnovia Tarnów (wygrana 7:6). Jako beniaminek rozgrywek Keeza IV ligi gr. wschodniej zespół rozegrał swój pierwszy mecz w ubiegły weekend ulegając na własnym obiekcie Glinkowi Gorlice 1:2. Wówczas do bramki trafiali Jan Krok dla Kolejarza oraz Dawid Drąg i Daniel Ogrodnik dla Glinika. Ostatni z nich wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry dając swojemu zespołowi komplet punktów.

Ostatni raz zespół na tym poziomie rozgrywkowym występował w sezonie 2004/2005 wówczas po 30 kolejkach drużyna zajęła pierwsze miejsce, które umożliwiało jej udział w meczu barażowym z Garbarnią Kraków. Mimo, że w pierwszym spotkaniu Kolejarz uległ Garbarni Kraków 1:2 to losy awansu odwrócił w spotkaniu rewanżowym wygrywając 2:0. Od tamtej pory zespół stopniowo piął się w górę awansując później do II ligi, a w sezonie 2010/2011 zanotował swój historyczny występ na zapleczu ekstraklasy. Największym osiągnięciem klubu ze Stróż to zajęcie 4 miejsce w I lidze w sezonie 2011/2012.

Po czertach latach gry na poziomie pierwszej ligi klub zdecydował się o wycofaniu zespołu ze szczebla centralnego, zaczynając sezon 2014/2015 w A klasie. Jednak już po dwóch sezonach zespół awansował do ligi okręgowej, w której nieprzerwanie występował, aż do sezonu 2020/2021.

Ostatnim sezonem, w którym zespoły rywalizowały ze sobą to sezon 2013/2014, gdzie obie drużyny występowały na szczeblu pierwszoligowym. Wówczas w dwumeczu lepsi okazali się być dwukrotnie zawodnicy ze Stróż, którzy w rundzie jesiennej wygrali 3:1, a w rundzie rewanżowej pokonali „Piwoszy” 2:0. Ostatecznie dla obu zespołów był to ostatni sezon na tym poziomie rozgrywkowym. Kolejarz w kolejnym sezonie wycofał się z rozgrywek , a „Piwosze” po zajęciu ostatniego miejsca spadli do II ligi.

Warto dodać, że prezesem Klubu ze Stróż jest były zawodnik Okocimskiego – Ireneusz Gryboś. Jako zawodnik reprezentował „biało-zielone” barwy w sezonie 2007/2008 rywalizując z zespołem w III lidze. W tym czasie wystąpił w 22 spotkaniach (20 ligowych, 2 PP), w których łącznie zanotował 1042 minuty, strzelając trzy bramki. W kolejnym sezonie Ireneusz przeniósł się na Podkradacie wzmacniając Stal Rzeszów.

Podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza obecny sezon zaczęli od zwycięstwa, pokonując w meczu wyjazdowym Jarmuta Szczawnica wynikiem 2:0. Tak jak pisaliśmy do bramki rywali strzelił: Sebastian Klimczyk oraz Dawid Lizak. Niestety w środowym meczu nie będzie mógł wystąpić Konrad Kuliszewski, który właśnie w zwycięskim spotkaniu nabawił się kontuzji kolana.

Zawodnicy z pewnością będą chcieli potwierdzić swoją dobra dyspozycję i wykorzystać atut własnego boiska, który w ubiegłej rundzie był mocną stroną Okocimskiego. –Nie ma znaczenia, czy mój zespół gra z beniaminkiem czy innym przeciwnikiem, podchodzimy do każdego przeciwnika z maksymalną koncentracja i szacunkiem. Posiadamy kilka informacji na temat Kolejarza, jednak uważam, że jako drużyna idziemy do przodu, doskonalimy nasz system i chce żebyśmy narzucali swój plan na ten mecz.

Niewątpliwe nasze boisko jest dużym atutem, dobrze się na nim czujemy i chcemy to wykorzystać. Wracamy do Twierdzy Brzesko, którą budowaliśmy w tamtej rundzie. Czujemy się mocni.” – podsumowuje szkoleniowiec „Piwoszy” Mateusz Pawłowicz.

zdjęcie: Maciej Pytka

Komentarze