1 sierpnia 2021

PP: Juniorzy starsi deklasują kolejnego rywala

Zwycięska passa w rozgrywkach Pucharu Polski w wykonaniu juniorów starszych trwa w najlepsze. Tym razem podopieczni trenera Kamila Króla odprawili z kwitkiem zespół z ligi okręgowej LKS Poręba Spytkowska wygrywając 4:1. Autorami bramek dla „biało-zielonych” zostali: Damian Boroń, Dominik Grochot, Dawid Kurek oraz Oliwier Okas. Honorowego gola dla gości z Poręby zdobył z rzutu karnego Bartłomiej Wnęk.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiej wygranej zawodników z Brzeska. To właśnie goście częściej atakowali bramkę Piotra Zagórowskiego, który jednak pewnie czuł się tego dnia między słupkami. Z czasem to młodzi adepci Akademii zaczęli dochodzić do głosu, a rezultatem tego była strzelona bramka przez Damiana Boronia. Wynik spotkania podwyższył Dominik Grochot, który w sytuacji sam na sam okazał się być lepszy od golkipera z Poręby.

Juniorzy starsi po przerwie nie zamierzali skupić się na obronie wyniku, lecz w dalszym ciągu szukali drogi do zdobycia kolejnych goli. W drugiej odsłonie Tomasza Jagiełkę pokonał jeszcze Dawid Kurek oraz Oliwier Okas. Wynik spotkania ustalił z kolei wprowadzony w drugiej połowie Bartłomiej Wnęk, który wpisał się na listę strzelców wykorzystując pewnie rzut karny, podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez zawodnika AP CANPACK Okocimski.

Zespół z Brzeska po raz kolejny udowadnia, że gra z faworyzowanymi zespołami nie sprawia im problemów. Zawodnicy grają swoją piłkę, podchodząc do każdego spotkania na 100%. Przygoda juniorów starszych w rozgrywkach Pucharu Polski trwa więc nadal, i nie mamy nic przeciwko by trwała jak najdłużej.

Przypomnijmy, że zespół juniorów w tej edycji Pucharu Polski pokonał już Orła Lewniowa (3:0), Jadowniczankę Jadowniki (6:2) oraz LKS Poręba Spytkowska (4:1). Kolejnego rywala zespół pozna w poniedziałek, wtedy odbędzie się losowanie kolejnych par.

Kamil Król (trener AP CANPACK Okocimski): -„Początek meczu w naszym wykonaniu był troszkę nerwowy, ale po strzeleniu bramki zaczęliśmy grać to co trenujemy na treningach. Cieszy dobra postawa całej drużyny. Bardzo dobre zmiany dają zawodnicy z rocznika 2005. My cały czas robimy swoje, bo te mecze traktujemy jak spotkania ligowe, więc gramy na 100%. Chciałbym podziękować chłopcom za grę oraz drużynie przeciwnej za mecz.”

Puchar Polski
AP CANPACK Okocimski (juniorzy starsi) – LKS Poreba Spytkowska 4:1
Bramki: Damian Boroń, Dominik Grochot, Dawid Kurek, Oliwier Okas – Bartłomiej Okas.

Okocimski KS: Piotr Zagórowski (90′ Konrad Augustyn) – Bartosz Guzek, Radosław Curyło, Patryk Gawor, Krystian Bielak, Damian Boroń (65′ Piotr Pitaś), Oliwier Okas, Damian Drożdż (52′ Marcel Kubala), Dominik Grochot, Raul Kotarba (60′ Mikołaj Jędrzejczyk), Dawid Kurek (70′ Michał Siudut).

LKS Poręba: Tomasz Jagiełka – Mateusz Stanuszek (65′ Bartłomiej Wnęk), Mateusz Bieniek, Tomasz Grzyb, Mateusz Borowiec, Bartłomiej Zgraja, Kamil Budyn, Konrad Kołodziej (61′ Szymon Korcyl,), Szymon Kołodziej (80′ Dominik Klecki), Łukasz Hajduga (72′ Jakub Klimek), Łukasz Zych.

Komentarze