25 lipca 2021

PP: Juniorzy starsi lepsi od Jadowniczanki!

Do sporej niespodzianki doszło w  meczu pierwszej rundy Okręgowego Pucharu Polski Podokręgu Brzesko, w którym juniorzy starsi AP CANPACK Okocimski wyeliminowali wyżej notowaną Jadowniczankę Jadowniki wygrywając 6:2. Strzelcami bramek w meczu zostali: Raul Kotarba, Patryk Gawor oraz Dawid Kurek i Marcel Kubala, którzy dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Gole dla gości zdobył z kolei były zawodnik „Piwoszy” Konrad Kurzywilk.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego wyniku jakim ostatecznie zakończył się mecz. Już po 12 minutach gry po golach wspomnianego Konrada Kurzywilka Jadowniczanka prowadziła 2:0. Wynik ten jednak nie zniechęcił młodych adeptów piłki nożnej do walki o zwycięstwo. Sygnał i wiarę w pozytywny wynik dał Raul Kotarba, który strzelił bramkę kontaktową.

Z upływem minut to zawodnicy trenera Kamila Króla byli drużyną bardziej poukładaną, która umiejętnie rozgrywała piłkę zagrażając tym samym bramce Jadowniczanki. Jednak na kolejne bramki kibice musieli czekać do drugiej połowy. Właśnie wtedy zawodnicy z Brzeska pokazali swoją siłę trafiając systematycznie do bramki rywala.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Dawid Kurek, który został autorem dwóch goli oraz zanotował asystę przy bramce Raula Kotarby. Ponadto stanowił duże zagrożenie pod polem karnym rywala, a jedną ze swoich bramek strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego pokonując golkipera gości.

Mimo wysokiego wyniku swoją dogodną sytuację na poprawę wyniku miał Milan Okas z Jadowniczanki, jednak jego strzał z 5 metrów od bramki przeleciał wysoko nad Konradem Augustynem.

Drużyna trenera Kamila Króla w dzisiejszym meczu pokazała dużą wole walki oraz ambicje i udowodniła, że gra w Pucharze Polski rządzi się swoimi prawami i nawet faworyt meczu musi udowodnić swoją wyższość na boisku. Wygrana cieszy tym bardziej, gdyż juniorzy starsi przystąpili do niego po bardzo ciężkim obozie przygotowawczym jaki zespół miał w Dębicy.

Puchar Polski
AP CANPACK Okocimski – Jadowniczanka Jadowniki 6:2 (1:2)
Bramki: Raul Kotarba 30, Dawid Kurek 51, 65, Patryk Gawor 62, Marcel Kubala 67, 81 – Konrad Kurzywilk 3, 12.

Juniorzy Okocimski KS: Konrad Augustyn – Bartosz Guzek, Hubert Smulski, Patryk Gawor, Krystian Bielak, Raul Kotarba, Tomasz Popiołek, Dominik Grochot, Damian Drożdż, Mikołaj Jędrzejczyk,  Dawid Kurek oraz Damian Boroń, Jan Grzegorczyk, Marcel Kubala, Kacper Greczek.

Jadowniczanka: Łukasz Żak – Jarosław Bujak, Bartosz Rojkowicz, Daniel Bujak, Michał Żak, Sławomir Rydz, Bartłomiej Okas, Maciej, Nowacki, Konrad Kurzywilk, Bartłomiej Kurek, Tomasz Gałka oraz Kamil Bączek, Ignacy Bujak, Jan Łazowski, Milan Okas, Gabriel Jewuła.