14 czerwca 2021

Zapowiedź: Ostatni wyjazd w sezonie

Rozgrywki czwartoligowe pomału dobiegają końca. Zespół trenera Mateusza Pawłowicza do rozegrania ma zaledwie dwa spotkania, których zmierzy się z BKS Bochnia oraz GKS Drwinia. Mimo ostatnich dobrych wyników zespół z Brzeska nadal nie jest pewny utrzymania na tym szczeblu rozgrywkowych. W najbliższy wtorek „Piwosze” udadzą się do niedalekiej Bochni, by tam zmierzyć się z miejscowym BKS’em. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 18:00.

BKS Bochnia w grupie spadkowej spisuje się bardzo dobrze. Podopieczni trenera Jarosława Ulasa uzbieraj dotychczas 35 punktów co daje im możliwość zajęcia 12 miejsca w tabeli. W ostatniej kolejce zawodnicy z „miasta soli” pewnie pokonali Sklanik Kamionka Wielka wynikiem 3:0. Bardzo dobrą skutecznością popisał się Harvey Browne, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

BKS zdecydowanie lepiej radzi sobie w meczach przed własną publicznością, w których zanotowali 22 punkty (7 zwycięstw, 1 remis oraz 5 porażek) strzelając 19 bramek tracą przy tym 18 goli. Gorzej natomiast wiedzie im się w meczach wyjazdowych, których uzbierali 13 punktów zdobywając 3 zwycięstwa, 4 remisy oraz ponosząc 6 porażek.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołu lepszy okazał się być BKS, który pokonała „Piwoszy wynikiem 0:3. Do bramki CANPACK Okocimski Brzesko trafiali wówczas: Aliba antonio Lando , Mariusz Łyduch oraz Mirosław Tabor.

Ostatnie spotkania BKS Bochnia:
Skalnik Kamionka Wielka – BKS Bochnia 0:3
GKS Drwinia – BKS Bochnia 0:2
Watra Białka Tatrzańska – BKS Bochnia 1:1

„Piwosze” do Bochni wybierają się po zwycięstwo, które zapewniłoby im utrzymanie w rozgrywkach IV ligowych. Pomóc w odniesieniu pozytywnego wyniku ma powrót do składu Sebastiana Klimczyka, który ostatnio pauzował za nadmiar żółtych kartek.Warto dodać, że do kadry wrócił również Mateusz Stolarz, który przez dłużysz czas zmagała się z kontuzją kolana.

Podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza z pewnością będą chcieli zakończyć spotkanie z trzema punktami na koncie podtrzymując tym samym swoją zwycięską passę, która trwa nieprzerwanie od pięciu spotkań. Warto dodać, że zawodnicy z Brzeska po podziale ligi na grupę mistrzowską oraz grupę spadkową zanotowali tylko jedną porażkę przegrywając w meczu wyjazdowym z Orkanem Szczyrzyc.

Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie „biało-zieloni” zakończyli zwycięstwem pokonując na swoim terenie Watrę Białka Tatrzańska 1:0. Jedynego gola na wagę trzech spotkań zdobył w 44 minucie meczu Mateusz Cięciwa.

Komentarze