11 czerwca 2021

Akademia: Porażka Orlików 2010

Po 4 zwycięstwach drużyna Orlików 2010 tym razem poniosła porażkę. Zespół prowadzony przez trenerów Michała Kuliga i Mateusza Krokosza występujący Brzeskiej Lidze Młodzików przegrał na wyjeździe z AP Champions Brzesko aż 0:8.

W ostatnim meczu ligowy przeciwnikiem młodych zawodników Okocimskiego będzie Sokół Maszkienice. Mecz zostanie rozegrany 24 czerwca o godzinie 17:00 w Brzesku.

III liga okręgowa Młodzików (Brzesko)
AP Champions Brzesko – AP CANPACK Okocimski Brzesko 8:0 (2:0)

Okocimski KS: Kacper Świerczek, Wiktor Łazarz, Igor Mizera, Beniamin Pabian, Bartłomiej Francuz, Jakub Rydz, Mikołaj Klecki, Wiktor Szostak, Filip Mucha oraz Kamil Kościółek, Wiktor Pilch, Filip Jacek, Kacper Zelek, Piotr Gryga.

Michał Kulig (trener AP CANPACK Okocimski): -„Po serii zwycięstw przytrafiła nam się bolesna porażka z najmocniejszym przeciwnikiem w lidze. Pierwszą połowę zagraliśmy na dobrym poziomie. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, stworzyć sytuację bramkowe i szkoda, że nie udało się strzelić bramki, która na pewno napędziła by chłopaków do jeszcze lepszej gry. W drugiej połowie mieliśmy duży problem z otwarciem gry i wysokim presingiem przeciwnika. Z każdą kolejną traconą bramką nasza gra wyglądała coraz gorzej.

Nie załamujemy się, wiemy, że dużo pracy przed nami. Mamy fajną grupę chłopaków, którzy chcą się rozwijać. Wierzę, że dobrze zareagujemy po tej porażce i w następnych meczach będziemy mocniejsi.”