29 maja 2021

Zapowiedź: Wykorzystać atut własnego boiska

W niedziele 30 maja zespół CANPACK Okocimski Brzesko rozegra kolejny mecz przed własną publicznością podejmując tym razem ekipę Barciczaki Barcice. Spotkanie to będzie ostatnim pojedynkiem zamykającym 26. kolejkę Keeza IV ligi gr. wschodniej. Niedzielne zawody rozegrane zostaną o godzinie 13:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Barciczanka Baracie podobnie jak „Piwosze” walczą o utrzymanie na szczeblu IV ligowym. Oba zespoły w ostatnim czasie bardzo dobrze spisują się w swoim meczach, w których regularnie zdobywają punkty. Podopieczni trenera Mateusza Dwojaka w ostatniej kolejce pokonali w meczu wyjazdowym Orkan Szczyrzyc wynikiem 2:0. Do bramki rywali trafiali Marek Maślejak oraz Marcin Krywoborodenki. Dzięki wygranej Barciczanka plasuje się na 18 miejscu w tabeli mając 16 punktów na koncie (5 zwycięstw, 1 remis, 17 porażek).

Warto odnotować, że podczas spotkania Barciczanki ze Sklanikiem Kamionka Wielka, który zakończył się wygraną zespołu z Barcic w drużynie gospodarzy wystąpił zawodnik nieuprawniony do gry. Konsekwencją tego było przyznanie walkoweru na korzyść Skalnika, który może dopisać sobie trzy punkty.

Barciczanka w meczach wyjazdowych radzi sobie nieznacznie lepiej niż na własnym terenie. Dotychczas drużyna zanotowała trzy zwycięstwa ponosząc przy tym aż 9 porażek. W tym czasie zawodnicy zdobyli 12 bramek, tracąc aż 32 gole.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów lepsi okazali się być „Piwosze”, którzy w meczu wyjazdowym pokonali Barciczankę wynikiem 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Sergiusz Kostecki, który pokonał bramkarza z rzutu karnego.

Ostatnie spotkania Barciczanki Barcice:
Orkan Szczyrzyc – Barciczanka Barcice 0:2
BKS Bochnia – Barciczanka Barcice 3:0 (wo)
Barciczanka Barcice – Skalnik Kamionka Wielka 0:3 (wo)

Przed zawodnikami z Brzeska kolejne ważne spotkanie w kontekście walki o czwartoligowy byt. „Piwosze” po ostatniej cennej wygranej z Popradem Rytro będą chcieli pokazać, że gra na własnym obiekcie jest ich zdecydowanym atutem i każdy rywal, który tu przejeżdża nie ma prawa wyjechać z trzema punktami. Twierdza „Brzesko” budowana jest od trzech spotkań, w których „Piwosze” zdobyli komplet punktów.

Dobrą wiadomością dla trenera oraz kibiców jest powrót do kadry Michała Zydronia, który w poprzedniej kolejce pauzował za nadmiar żółtych kartek. Niestety dalej w śród kontuzjowanych zawodników jest Jakub Baran, Daniel Kaciczak oraz Arkadiusz Goryczka.

Komentarze