16 maja 2021

Mateusz Pawłowicz o sobotnim meczu

Mateusz Pawłowicz (trener CANPACK Okocimski): -” Dość szybko udało się nam strzelić bramkę i myśleliśmy, że sytuacja wydaje się być opanowana. Jednak goście zaczęli zagrażać po stałych fragmentach gry oraz chcieli wykorzystać zamieszanie w naszym polu karnym. Na szczęście nic konkretnego z tego nie wynikło. Niestety w kolejnym meczu moi zawodnicy popełnili błąd, po którym rywal zdobył bramkę. To jest kolejny taki mecz i musimy nad tym w dalszym ciągu pracować.

Mimo, że straciliśmy bramkę do szatni to uważam, że zawodnicy odpowiednio zareagowali i bardzo dobrze zagrali w drugiej połowie. Nie uważam, żeby to było jednak jakieś piękne widowisko w naszym wykonaniu, jednak nie ma to jakiegoś najmniejszego znaczenia bo teraz liczą się dla nas trzy punktu, które dopisujemy i budujemy twierdze Brzesko.

Mam zespół, który nie boi się walki oraz jest charakterny tak jak ja. Uważam, że szczęściu trzeba pomagać bo w każdym meczu odkąd jestem w klubie udawało się zdobywać ważne punkty. Chwała zawodnikom, że wychodząc na drugą połowę mieli wole walki oraz chęć zwycięstwa. To jest dla mnie najpiękniejsze, że jest w tym zespole głód wygrywania szczególności na własnym obiekcie, gdzie chcemy wygrywać oraz punktować.

Mogę się cieszyć, że zmiany jakie zrobiłem w wyjściowym składzie przyniosły bardzo dobre efekty. Zgadza się, że zwycięskiego składu się nie zmienia, natomiast uważam, że zawodnicy którzy weszli w meczu z Rylovią zasłużyli  na to by grać w podstawowym składzie. Jeśli zawodnik, który pojawia się w końcówce spotkania i strzela mi dwie bramki to dla jego motywacji oraz dalszej pracy taka decyzji musiała wejść w życie. Ponadto zawodnicy, którzy są na ławce rezerwowych nie obrażają się, a gdy pojawią się na boisku to robi to co do nich należy.

Zaczynamy bardzo ważne spotkania, nikt się przed nami nie położy i tak samo my się nie będziemy przed nikim kłaniać i kłaść na ziemi. Musimy patrzeć na na najbliższy mecz bo jest jeszcze sporo spotkań do rozegrania. Będziemy grać co trzy dni i musimy mądrze rotować zawodnikami oraz odpowiedni dobierać treningi by zawodnicy byli w pełnej dyspozycji.”

Komentarze