16 maja 2021

22. kolejka: Unia traci cenne punkty

Za nami pierwsze mecze za równo w grupie mistrzowskiej jak i w grupie spadkowej. Tą część nie najlepiej rozpoczęli walczący o awans zawodnicy Unii Tarnów, którzy ulegli w meczu wyjazdowym Glinikowi Gorlice 0:2. Trzy punkty zainkasował z kolei Lubań Maniowy pokonując 2:1 Sokół Słopnice. Zwycięstwo odniósł również Poprad Muszyna wygrywając z Metalem Tarnów 3:1. Takie same wyniki zanotowano w Limanowej oraz w Rabce Zdrój, gdzie kolejno Limanovia uległa rezerwą Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a Wierchy pokonały Wolanię Wola Rzędzińska.

Ciekawe wyniki padły również w grupie spadkowej. Walczące o IV ligowy byt drużyny z dołu tabeli zwyciężały z wyżej notowanym rywalem. Tak było w Barcicach, gdzie Barciczanka pokonała 2:1 GKS Drwinię. Trzy punkty zainkasował również Poprad Rytro ogrywając 1:0 Tarnovię Tarnów. Pewne trzy punkty inkasuje także BKS Bochnia pokonując Orkan Szczyrzyc 3:0. Sporo działo się z kolei w Rylowej gdzie zanotowano aż 5 goli, a miejscowi ulegli Watrze Białka Tatrzańska 2:3.

Pozycję lidera zajmuje Lubań Maniowy, który ma na koncie 49 punktów. Taki sam dorobek ma również Poprad Muszyna, z kolei trzecia Unia Tarnów traci do nic cztery „oczka”. W grupie spadkowej układ tabeli niewiele się zmienił. Na „pierwszym miejscu” plasuje się Watra Białka Tatrzańska mając 26 punktów, a tabelę zamyka Poprad Rytro mając 10 punktów.

22. kolejka:
Poprad Muszyna 3-1 Metal Tarnów
Sokół Słopnice 1-2 Lubań Maniowy
Glinik Gorlice 2-0 Unia Tarnów
Limanovia Limanowa 1-3 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
Wierchy Rabka Zdrój 3-1 Wolania Wola Rzędzińska
Tarnovia Tarnów 0-1 Poprad Rytro
Rylovia Rylowa 2-3 Watra Białka Tatrzańska
Barciczanka Barcice 2-1 GKS Drwinia
Okocimski KS Brzesko 3-1 Skalnik Kamionka Wielka
Bocheński KS 3-0 Orkan Szczyrzyc

Komentarze