15 maja 2021

CANPACK Okocimski z kolejną wygraną!

Siedem punktów w trzech ostatnich meczach to dorobek „Piwoszy”, którzy walczą o utrzymanie na 4 ligowych boiskach. W sobotę podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza w pełni zrehabilitowali się za porażkę z rundy jesiennej pokonując na własnym boisku Skalnik Kamionka Wielka 3:1. Do sieci rywali trafiali:  Dariusz Sosnowski, Kacper Ciuruś oraz Sebastian Klimczyk. Jedynego gola dla przyjezdnych zanotował z kolei Grzegorz Żarnowski.

Zawodnicy z Brzeska od samego początku spotkania starali się atakować bramkę rywala próbując tym samym strzelić pierwszego gola w meczu. Już w 6 minucie aktywny w meczu Jakub Ogar dośrodkował w pole karne do Dariusza Sosnowskiego, jednak w ostatniej chwile obrońcy Skalnika zdołali wybić piłkę na rzut rożny. Minutę później ten sam zawodnik znalazł się ponownie w polu karnym jednak i tym razem góra byli obrońcy  gości. Bardzo dobrą sytuacje miał Sebastian Klimczyk, który po dośrodkowaniu Sergiusza Kosteckiego z rzutu rożnego strzelił „główką” tuż obok bramki. W 13 minucie swoją groźną sytuację mieli zawodnicy z Kamionki Wielkiej, a dokładnie Damian Sobczyk, który z bardzo bliska strzelił wprost w Karola Jurkiewicza. W 15 minucie  w polu karnym znalazł się Kacper Ciuruś, który zdecydował się na podanie do Sebastiana Klimczyka. Niestety strzał zawodnika „Piwoszy” zdołał złapać golkiper  przyjezdnych.

Po kilku próbach za równo po stałych fragmentach gry jak i akcjach ofensywnych drogę do siatki Skalnika znalazł Dariusz Sosnowski, który w sytuacji sam na sam zdołał pokonać Kamila Lisowskiego. Goście próbowali wyrównać wynik spotkania jednak sytuację , które sobie stworzyli nie przyniosły pożądanego rezultatu.

„Piwosze” po zdobyciu gola nieco oddali inicjatywę gościom , którzy zaczęli częściej gościć pod bramką Karola Jurkiewicza. Rywale swoje sytuacji stwarzali sobie po stałych fragmentach gry, jednak nie były one na tyle groźny by mogły zagrozić naszej bramce.

Wyrównujący gol padł w 42 minucie meczu, a jego autorem był Grzegorz Żarnowski, który mocnym strzałem z okolicy 16 metra pokonała bramkarza z Brzeska.  Karol Jurkiewicz próbował jeszcze wybić piłkę poza boisko jednak futbolówka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce.

Druga odsłona mogła bardzo dobrze ułożyć się dla przyjezdnych. W 49 minucie Dominik Sobczyk zdecydował się na strzał a piłkę w ostatniej chwili zdołał wybić Sergiusz Kostecki. Na odpowiedź CANPACK Okocimski Brzesko nie trzeba była zbytnio długo czekać. Już w 51 minucie bramkę dającą prowadzenie zdobył Kacper Ciuruś, który nie dał szans na obronę bramkarzowi Skalnika. Zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza próbowali jak najszybciej podwyższyć rezultat spotkania jednak sytuacje, które sobie stwarzali nie dały zdobyczy bramkowej. W bardzo dobrej sytuacji znalazłby się Konrad Fryś, który po dośrodkowaniu Aleksandra Ślęczki z rzutu rożnego z bardzo bliska mógł pokonać bramkarza. niestety w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił zawodnik gości.

„Piwosze” dopięli swego w 66 minucie gdzie do bramki trafiał Sebastian Klimczyk ustalając tym samym wynik sobotniego meczu.  Chwile później do siatki trafił ponownie Dariusz Sosnowski, który otrzymał idealne podanie od Jakuba Ogara jednak sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. Kilka minut później ten sam duet próbował pokonać po raz czwarty bramkarza Skalnika jednak w samą porę interweniowali obrońcy.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Mateusz Wawryka, który dał o sobie znać w 80 minucie meczu. Popularny „Dixi” zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki. W końcówce jeszcze oba zespołu stworzyły sobie sytuacje, jednak nie przyniosły one zdobyczy bramkowej.

Bramki
18' Dariusz Sosnowski, 51' Kacper Ciuruś, 66' Sebastian Klimczyk - 42' Grzegorz Żarnowski.