8 maja 2021

Z piekła do nieba

To był prawdziwy rollercoaster emocji jaki zafundowali nam zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko. Podopiecznie trenera Mateusza Pawłowicza odnieśli bardzo ważne zwycięstwo pokonując na własnym terenie Rylovię Rylowa wynikiem 4:3. Strzelcami bramek dla „biało-zielonych” zostali Dariusz Sosnowski oraz Kacper Ciuruś, którzy dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Po przeciwnej stronie do bramki trafiali z kolei Lysenko Oleksander oraz Krzysztof Sikora, który dwa razy pokonał Karola Jurkiewicza. Ponadto spotkanie w dziesięciu kończyli gości, gdyż po dwóch żółtych kartkach z boiska musiał zejść Maciej Sumara.

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla podopiecznych trenera Mateusza Pawłowicza, którzy w 22 minucie za sprawą Dariusza Sosnowskiego zdobyli swoją pierwszą bramkę w meczu. Niestety z prowadzenie zespół CANPACK Okocimski Brzesko nie cieszył się zbyt długo, gdyż pięc minut później na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Bramkę dla gości z Rylowej zdobył były zawodnik Okocimskiego Krzysztof Sikora. Mimo starty bramki „Piwosze” starali się grać swoją piłkę i dążył do kolejnych trafień. W 32 minucie swoją drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Maciej Sumara. Osłabiona Rylovia miała być zatem łatwym kąskiem dla „biało-zielonych” i kwestią czasu zawodnicy mieli zdobywać kolejne trafienia.

Jeszcze przed zmianą stron swoją sytuację miał ponownie Dariusz Sosnowski, który nie wykorzystuje dobrego podania Jakuba Ogara, mijając się z piłką. W 44 minucie bramkę do szatni zdobył ponownie Krzyszof Sikora dając swojemu zespołowi prowadzenie.

Rylovia mimo straty zawodnika postawiła bardzo trudne warunki gospodarzą, strzelając w drugiej połowie jeszcze jednego gola. Tym razem Karola Jurkiewicza pokonał wprowadzony w drugiej odsłonie Oleksander Lysenko.

Wydawało się, że goście mimo fatalnego początku złapali wiatr w żagle i trzy punkty wywiozą z Okocimskiej 34. Jednak z czasem zespół zaczął tracić siły co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza. W 65 minucie sygnał do odrabiania strat dał ponownie Dariusz Sosnowski, który drugi raz wpisał się na listę strzelców. Chwilę później Jakub Ogar znalazł się w polu karnym oddając strzał, po którym piłka zatrzymała się na słupki bramki. Swoich sił na pokonanie Karola Barana próbował Marcin Furmański, jednak strzał został sparowany na rzut rożny.

Na piętnaście minut przed końcem spotkania trener „Piwoszy” zdecydował się wpuścić na boisko Kacpra Ciurusia. Decyzja ta jak się później okazała była strzałem w dziesiątkę. Młody zawodnik Akademii w pełni wywiązał się ze swoich obowiązków zdobywając w samej końcówce meczu dwa gole.

CANPACK Okocimski Brzesko wywalczył bardzo ważne trzy punkty, jednocześnie odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie.

Dariusz Sosnowski 22', 65, Kacper Ciuruś 85', 90+1 - Krzysztof Sikora 27', 44', Oleksander Lysenko 56'