2 maja 2021

CANPACK Okocimski walczący!

CANPACK Okocimski Brzesko zdobywa bardzo cenny punkt w meczu 20. kolejki Keeza IV ligi gr. wschodniej remisując z Watrą Białka Tatrzańska 2:2. Gola na wagę remisu zdobył w doliczonym czasie gry Marcin Furmański, który strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Ponadto do bramki Watry trafił Jakub Ogar, a dla miejscowych Bartłomiej Kurtyna oraz Tomasz Drozd.

W niedzielne popołudnie spotkały się dwa zespoły, które całkowicie odmiennie rozpoczęły wiosenne rozgrywki Keeza IV ligi gr wschodniej. „Piwosze” pod dwóch porażkach z rzędu oraz pod wodzą nowego trenera za wszelką cenę chcieli odwrócić złą kartę i zwyciężyć na trudnym terenie w Białce Tatrzańskiej. Watra z kolei chciała podtrzymać zwycięską passę i dopisać kolejne ważne trzy punkty.

Spotkanie lepiej układało się dla gospodarzy, którzy mieli pierwszą połowę pod swoje dyktando. Pierwszą groźną sytuacje mieli w 16 minucie po tym jak Łukasz Młynarski nieznacznie przestrzelił z rzutu wolnego. Kolejną okazję miejscowi mieli w 24 minucie również po stałym fragmencie, jednak Mateusz Pawlikowski minął się z futbolówką. Najgroźniejszą sytuację miał natomiast CANPACK Okocimski Brzesko, a dokładnie Mateusz Cięciwa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Szymonem Kudłą. Niestety obronną ręką w tej sytuacji wyszedł bramkarz gospodarzy. Chwile później na strzał z dystansu zdecydował się Michał Grzesicki, jednak piłka przeleciała obok słupka. W 34 minucie padł pierwszy gol w meczu. Jego autorem został Tomasz Drozd, który wykorzystał dośrodkowanie Marcela Zająca i strzałem z głowy pokonał Karola Jurkiewicza. Minutę później mogło być 1:1 jednak dośrodkowanie Jakuba Ogara nie zdążył zamknąć żadne z zawodników „Piwoszy”.

Zgoła odmienną drużynę CANPACK Okocimski Brzesko zobaczyliśmy w drugiej części gry. Już po pięciu minutach po rozpoczęciu się drugiej połowi ponownie przed szansą stanął Mateusz Cięciwa, jednak strzał młodego napastnika ponownie nie sprawił problemu bramkarzowi Watry. „Piwosze” nie zwalniali tempa i co raz to groźniej atakowali bramkę gospodarzy. Zawodnicy z Brzeska dopięli swego w 63 minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Klimczyka najlepiej w polu karnym odnalazł się Jakub Ogar, który strzałem z głowy zdobył pierwszą bramkę dla zespołu. Kolejne minuty to ponowne ataki gości, którzy za wszelką ceną chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć. Niestety tym razem nasi zawodnicy całkowicie zapomnieli o obronie co pewnie wykorzystała Watra, która wyprowadziła skuteczny kontratak, którego golkiper z Brzeska oraz Konrad Fryś nie mogli zatrzymać co wpłynęło na stratę drugiego gola. Na szczęście ostatnie minuty doliczonego czasy gry należało do przyjezdnych, a mianowicie do Marcina Furmańskiego, który strzałem z dysonansu zdobył wyrównującą bramkę.