1 maja 2021

Mateusz Pawłowicz nowym trenerem CANPACK Okocimski Brzesko!

Znamy nazwisko nowego szkoleniowca, który zastąpi dotychczasowego trenera Tomasza Rogóża. Od soboty obowiązki pierwszego trenera drużyny seniorów przejmie dobrze znany brzeskiej publiczności Mateusz Pawłowicz.

Mateusz Pawłowicz urodził się 29 marca 1984 r. w Krakowie. Swoją piłkarską przygodę rozpoczął w grupach młodzieżowych Górnika Wieliczka, którego jest wychowankiem. W Górniku miał również okazję zadebiutować w drużynie seniorów, w której występowała łącznie przez sześć lat. Po raz pierwszy do zespoły z Brzeska Mateusz trafił w wiosną sezonu 2005/2006. W tym czasie zawodnik wywalczył z drużyną awans do III ligi , niestety po sezonie wrócił do swojego macierzystego klubu z Wieliczki. W swoim piłkarskim CV Mateusz Pawłowicz ma występy również w takich klubach jak Dolcan Ząbki, Stal Rzeszów, Motor Lublin oraz Garbarnia Kraków.

W sezonie 2010/2011 zawodnik związał się ponownie z Okocimskim Brzesko, w którego barwach występował nieprzerwanie przez 2,5 sezonu. W tym czasie zawodnik wystąpił w 54 oficjalnych spotkaniach (w tym 5 spotkań w Pucharze Polski), spędzając na murawie 4641 minut (51 w Pucharze Polski). W drużynie niejednokrotnie zakładał opaskę kapitaną oraz pełnił również rolę asystenta trenera Krzysztofa Łętochy.

Swoją trenerską karierę rozpoczął w Wieliczce prowadząc zespół Wieliczanka, następnie miał okazję prowadzić zespół Dziecanovia Dziekanowice, z której trafił właśnie do zespołu „Piwoszy”.

Mateusza Pawłowicza witamy, w „biało-zielonej” rodzinie i życzymy samych sportowych sukcesów, w tym pewnego utrzymanie zespołu na szczeblu czwartoligowym. Trener pierwszą okazję do pokazania się z nowym zespołem będzie miał już w najbliższą niedziele rozgrywając ligowy mecz z Watrą Białka Tatrzańska.

Komentarze