26 kwietnia 2021

Byli „Piwosze” w nowych klubach

Za nami pierwsze spotkania w rundzie wiosennej. Sprawdziliśmy jak w meczu inauguracyjnym poradzili sobie byli zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko. Pierwszego spotkania w nowych barwach nie najlepiej będą wspominać Łukasz Kulig oraz Przemysław Bury, którzy przenieśli się do GKS Drwinia. Ich zespół uległ w meczu wyjazdowym Wierchom Rabka Zdrój 4:2. Obaj zawodnicy wystąpili od pierwszej minuty, jednak tylko Łukasz Kulig zdołał rozegrać pełne 90 minut meczu. Z kolei Przemysław Bury przebywał na murawie do 85 minuty, gdzie później został zmieniony przez Dmytro Kravhuk. W tym czasie „Przemo” został napomniany żółtym kartonikiem.

Swoje debiuty w nowych drużynach zanotowali również Konrad Kołodziej, Jakub Mendel oraz Bartosz Kotra. Cała trójka został wypożyczona do klubów grających na co dzień w lidze okręgowej. Pierwszy z nich zasilił szeregi LKS Poręba Spytkowska, w której grają również zawodnicy z przeszłością w CANPACK Okocimski m.in Tomasz Grzyb, Tomasz Jagiełka, Sebastian Greń czy Łukasz Hajduga. Popularny „Kondzio” przebywał na boisku przez pełne 90 minut, a jego zespół uległ Sokołowi Maszkienice 2:1.

Pozostała dwójka czyli Jakub Mendel oraz Bartosz Kotra zasilili szeregi wspomnianego Sokoła Maszkienice. Obaj zawodnicy zagrali całe spotkanie po którym cieszyli się ze zdobycie trzech punktów. W klubie z Maszkienic gra również Michał Polanek, jednak młody zawodnik nie zdołał zadebiutować w nowym klubie.

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na zmianę barwy w okresie zimowym jest Michał Waśko, który wrócił do swojego macierzystego klubu Arkadia Olszyny. Powrót Michał na „stare śmieci” okazało się być dużym wzmocnieniem bowiem już w pierwszym meczu Michał zanotował dwa trafienia, a jego klub pewnie pokonał Sokół Borzęcin wynikiem 3:1.

Jakub Duda jest również zawodnikiem, który w zimie zdecydował się zmienić piłkarskie otoczenie. Od rundy wiosennej broni braw grającego w lidze okręgowej Strażaka Mokrzyska, gdzie zdołał zadebiutować w pierwszym meczu grając przeciwko LKS Orzeł Dębno. Niestety jego zespół uległ gospodarzom 2:1, a Jakub spędził na boisku pełne 90 minut.

Komentarze