23 kwietnia 2021

Opóźniony start rundy wiosennej

W końcu wracamy na ligowe boiska! Po zimowej przerwie, ale również po przedłużających się obostrzeniach i zakazach związanych z pandemią Covid-19 będziemy mogli się emocjonować rozgrywkami z udziałem CANPACK Okocimski Brzesko. „Piwosze” po 154 dniach nieobecności wracają do rywalizacji o utrzymanie się na szczeblu czwartoligowym. Pierwszym rywalem w rundzie rewanżowej podopiecznych trenera Tomasza Rogóża będzie Wolania Wola Rzędzińska. Spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą sobotę 24 kwietnia o godzinie 17:00 na sztucznym boisku w Woli Rzędzińskiej.

Oba zespoły wyczekiwały na start rundy wiosennej, który pierwotnie miał rozpocząć się 20 marca. Jednak ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną rozgrywki musiały być odsunięte w czasie. Okres ten z pewnością nie był korzystny dla obu zespołów, które ze względu na zakaz treningów oraz braku możliwości rozgrywania spotkań kontrolnych nie mogły w pełni przygotować się do wznowienia rozgrywek.

Zespół Wolanii Wola Rzędzińska do rundy rewanżowej przygotowywał się głównie na własnych obiektach. W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Tomasza Juszczyka rozegrali 9 spotkań kontrolnych oraz wystąpili w dwóch turniejach, które miały miejsce w Ciężkowicach oraz w Tuchowie. Podczas spotkań kontrolnych Wolania zanotowała 4 zwycięstwa, 3 remisy oraz doznała dwóch porażek. W tym czasie zespół zdołał strzelić 30 bramek tracąc przy tym 20 goli.

Kadra Wolanii na najbliższą rundę nie uległa dużej metamorfozie. Jedynym wzmocnieniem jaki klub dokonał w zimowym okienku transferowym to pozyskanie Bartłomieja Jesionka z Karpat Krosno. Więcej zawodników z kolei opuściło zespół z Woli Rzędzińskiej m.in Michał Derlaga (Radłovia Radłów), Kacper Kołodziej (LUKS Skrzyszów) oraz Konrad Fryś, który został zawodnikiem CANPACK Okocimski Brzesko.

Nasz zespół CANPACK Okocimski Brzesko przeszedł sporo zmian w przerwie między rundami. Z klubem pożegnało się grono podstawowych zawodników m.in: Łukasz Kulig, Przemysław Bury, Michał Waśko, Jakub Duda oraz Jakub Mendel. W ich miejsce zarząd klubu pozyskał doświadczonych zawodników, którzy mają pomóc w utrzymaniu zespołu na szczeblu 4 ligowym. Od rundy rewanżowej zespół z Brzeska będą reprezentowali: Robert Ślęczka, Sebastian Klimczyk, Marcin Furmański, Daniel Kaciczak oraz wspomniany Konrad Fryś. Do zespołu dołączyli również Dariusz Sosnowski oraz Aleksander Ślęczka, którzy w przeszłości występowali w „biało-zielonych” barwach.

Szkoleniowiec „Piwoszy” nie ukrywa, że w sobotnim spotkaniu interesuje go tylko zdobycz trzech punktów: -„Na pewno nie będziemy kalkulować i pojedziemy do Woli Rzędzińskiej po trzy punkty, bo mamy taką sytuację w tabeli, że każdy mecz będzie na wagę utrzymania. Będziemy się starać w każdym spotkaniu nie zależnie od przeciwnika zdobywać punkty.

Z tego co wiemy, w zespole Wolanii zaszły niewielkie zmiany. Mamy w drużynie zawodnika, który w poprzedniej rundzie tam grał i myślę, że poniekąd wiem na co stać ten zespół. Najważniejsze jednak jest to jak my zagramy bo punkty są nam bardzo potrzebne.”

W sobotnim meczu na pewno nie zobaczymy Arkadiusza Goryczki oraz Mateusza Stolarza, którzy borykają się z kontuzjami, jakimi doznali podczas okresu przygotowawczego. Mimo to trener na kilka dni przed spotkaniem ma już wybraną jedenastkę, która wybiegnie w sobotę by rywalizować z zespołem z Woli Rzędzińskiej. -” Można powiedzieć, że podstawowa jedenastka już się wykrystalizował. Jeśli nie nastąpią jakieś kontuzje czy urazy to myślę że Ci zawodnicy których wybrałem wybiegną w sobotnim meczu.” – podsumowuje trener Tomasz Rogoż.

Komentarze