25 marca 2021

Wywiad z Zarządem CANPACK Okocimski

Początki i rozwój Akademii. Jak wyglądały?

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w naszym kraju. Już na samym początku pracy obecnego Zarządu mocno zakorzeniona była myśl o Akademii, w której młodzi ludzie mogliby rozwijać swoją piłkarską pasję, a jeśli w przyszłości chcieliby zostać profesjonalnymi piłkarzami, pomóc im także na tej drodze.
1 lipca 2017 roku Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego oraz Zarząd firmy CANPACK S.A podjęli decyzję o stworzeniu profesjonalnej Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko, którego oficjalne otwarcie miało miejsce 16 grudnia 2017 roku. Od tego czasu Akademia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Od samego początku młodzi zawodnicy wstępujący do Akademii mogą skonfrontować swoje umiejętności w meczach, sparingach, turniejach jak również w futsalu. To również miejsce, w którym odbywają się ciekawe obozy sportowe, eventy, spotkania z dietetykiem, psychologiem sportu, gimnastyka i wiele innych zajęć. Profesjonalne treningi w Akademii to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe, treningi motoryczne oraz treningi bramkarskie na bardzo wysokim poziomie.
Akademia Piłkarska powstała, aby zapewnić dzieciom i młodzieży przyjazne warunki do uprawiania sportu (piłki nożnej), a tym samym ich wszechstronnego rozwoju. Do jego głównych celów zalicza się m.in. szkolenie zawodników oraz wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu przestrzegania zasad sportowej rywalizacji. Będąc zawodnikiem naszej Akademii na pewno można liczyć na wspaniałą atmosferę, przebywanie wśród rówieśników oraz profesjonalną kadrę trenerską. Ponadto można liczyć na rozwijanie piłkarskich marzeń i motywację do dalszego działania ze strony sztabu szkoleniowego, który obecnie znacznie się powiększył i posiada wysokie kwalifikacje. Akademia z roku na rok ma coraz więcej podopiecznych, którzy kontynuują swoje piłkarskie marzenia i rozwijają się pod tym kątem.
Rok 2020 był ciężkim czasem dla naszego Klubu, był to okres dużych zmian organizacyjnych ze względu na sytuację epidemiologiczną przy których nadal kładliśmy nacisk na dynamiczny rozwój klubu. Byliśmy pierwsi, którzy trenowali w 6-cio osobowych zespołach, pracowaliśmy więcej niż w poprzednich latach, gdyż nie robiliśmy przerwy wakacyjnej, aby wykorzystać maksymalnie czas, który posiadaliśmy w obawie przed kolejnym lockdawnem – mówi Marcin Jurkiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

Jak sobie radzicie w okresie pandemii z finansowaniem działalności, która pewnie wymaga wysokich nakładów patrząc na wasze ogromne ilości zajęć które przeprowadzacie?

Nakłady finansowe są podstawą działalności Klubu. Należy tak dysponować środkami finansowymi, aby zapewnić rozwój Klubu zgodnie z aspiracjami i planami. Głównym partnerem, który nas wspiera jest firma CANPACK S.A., ale aby pokryć wszystkie wydatki posiłkujemy się funduszami uzyskanymi z różnego typu programów z ministerstwa i innych, dotacji Gminy i Powiatu. Jak chcesz robić kolejny krok w rozwoju musisz posiadać odpowiednie zabezpieczenie finansowe gdyż w dzisiejszych czasach nie da się pracować półśrodkami. Działalność Klubu to nie tylko działalność sportowa. Klub posiada na utrzymaniu obiekt miejski (stadion) jak również obiekt treningowy. Koszty utrzymania obiektów to koszty rzędu 200 tys zł rocznie plus koszty działalności sportowej, które są oczywiście dużo wyższe. Koszt samych trenerów to około 200 tys. zł rocznie. Oczywiście dochodzą koszty transportu, sędziowie, opieka medyczna, wynajem obiektów typu boiska ze sztuczną nawierzchnią, hale sportowe, na które przeznaczamy ponad 50 tys rocznie, w tym roku doszła opłata za obiekt orlika przy basenie oraz wiele innych wydatków związanych z działalnością Klubu. Jak widać, żeby utrzymać działalność sportową na poziomie, który oferujemy – potrzeba dużych nakładów finansowych. Wielkie podziękowania z tego miejsca kieruje do Zarządu CANPACK S.A. za wsparcie i zaufanie którym nas obdarzyli.
Zarząd odpowiada za zdobycie stabilnych źródeł finansowania, między innymi od sponsorów. To na naszych barkach spoczywa praca i dbałość o to, aby Akademia mogła funkcjonować na wysokim poziomie. Misją naszego klubu jest wychowanie jak najwięcej zawodników, którzy będą mogli sprostać wymaganiom gry na poziomie seniorów. Chcemy, żeby grali u nas wychowankowie, a naszym celem, jeśli chodzi o seniorów jest funkcjonowanie na poziomie minimum IV ligi.
Dzisiaj Klub to praca dla kilkudziesięciu osób, to utrzymanie obiektów gminnych za własne środki, to opłaty za prąd, gaz i wodę, to wprowadzenie do kasy gminnej poprzez szkoły i wynajem hal kilkadziesiąt tysięcy złotych, to odprowadzenie podatków od pracowników, to odprowadzenie podatków do urzędu skarbowego. Dziś Klub to gałąź gospodarki naszego regionu, to gałąź którą powinno się szanować bo rozwija dzieci i młodzież na wysokim poziomie, a w dodatku przynosi wpływy do gminy. Powiem wprost Okocimski to mechanizm napędowy całego sportu w Gminie i Powiecie Brzeskim, gdyż sukcesy sportowe w szkołach, to w 80 procentach dzieci i młodzież, które aktywnie uczestniczą w treningach w OKS. Okocimski to podmiot, który trzeba rozwijać bo jest szansą dla zbudowania odpowiedniego ośrodka dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń – mówi Marcin Jukiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

Czy na obiektach Klubowych będą robione jakieś inwestycje i remonty?

Infrastruktura sportowa ,a właściwie jej brak to obecnie największy problem, który powoduje, że młodzież nie może rozwinąć skrzydeł maksymalnie. Przy tak dużej liczbie zawodników w okresie zimowym ciężko jest zapewnić odpowiednią hale czy orliki. Prawda jest taka, że Brzesko i Klub, który promował i promuje miasto w całej Polsce zasługuje na pełnowymiarowe boisko ze sztuczna nawierzchnią. W naszym klimacie przez minimum pół roku nie mamy gdzie trenować. Obiekt taki byłby wykorzystywany przez kluby sportowe w trakcie zgrupowań oraz treningów, meczów. Musimy jeździć po całej Małopolsce w poszukiwaniu obiektów. To ogromne koszty, ale również czas rodziców, trenerów i zawodników. Wielkim atutem boiska sztucznego jest możliwość gry w każdych warunkach atmosferycznych bez względu na porę roku. Również w okresie letnim jest duży problem, aby każda drużyna miała odpowiednie warunki do treningów gdyż chętnych do trenowania jest wielu, ale niestety brakuje już miejsca do przeprowadzenia jednostki treningowej. W okresie letnim, rozwiązaniem po części byłoby oświetlenie na stadionie dzięki, któremu można przeprowadzić treningi grup starszych, a zwłaszcza grupy senior w godzinach wieczornych. Obiekt klubowy jest do generalnego remontu (przestarzałe instalacje, notoryczne zalewanie piwnic przez wodę opadową). Obiekt przy ulicy Świerkowej również niszczeje ze względu na brak nakładów finansowych na modernizację. Jeśli w najbliższych kilku latach nic się nie zmieni pod kątem inwestycji we wspomniane obiekty, to niestety, ale trzeba będzie je zamknąć ze względów bezpieczeństwa. Trybuna główna również zaczyna stwarzać zagrożenie, tak więc prawdopodobnie będzie wyłączona z użytkowania. Ogólnie rzecz ujmując infrastruktura sportowa przy Okocimskiej 34, zbudowana została 60 lat temu i nic wiele się nie zmieniło – niestety ale nie mamy czasu na koloryzowanie rzeczywistości – mówi Łukasz Baniak Wiceprezes ds. organizacji i bezpieczeństwa.

Jakie są grupy młodzieżowe w Akademii?

W Akademii utworzonej przy blisko 90-letnim Klubie trenuje bardzo duża liczba dzieci i młodzieży. Akademia bije na głowę wszystkie pozostałe szkółki w regionie powiatu brzeskiego i bocheńskiego pod względem liczby drużyn dziecięcych oraz ilości zawodników. W Akademii na zajęcia sportowe zaczynając od Skrzata Młodszego (tj. rocznik 2017) do Juniora Starszego (tj. rocznik 2002) uczęszcza ponad 300 dzieci. Utworzonych jest 18 grup dziecięcych i młodzieżowych, 2 – grupy dziewcząt oraz 3 grupy bramkarzy i dwie drużyny seniorów. Ponadto w okresie zimowym działa sekcja Futsal (piłka nożna na hali) w czterech kategoriach wiekowych – U-13, U-15, U-17, U-19 tj. około 80 osób. W sumie działa dwadzieścia kilka drużyn.
Akademia osiąga duże sukcesy sportowe ale najważniejszym celem jest, aby dzieci i młodzież miały zajęcie, miały swoją pasje, poznawały zasady rywalizacji. Naszym celem jest nauka nie tylko sportowa, ale również nauka o historii, zdrowym stylu życia. Klub cały czas zmierza do przodu, cały czas się rozwija i dołączają nowi zawodnicy. Każdy z zawodników ma swoje pasje, którymi się kieruje i za którymi podąża. Nigdy nie należy porzucać swoich marzeń więc zawodnicy spełniają swoje marzenia – mówi Elżbieta Kania Członek Zarządu.

Burmistrz Brzeska na stronie internetowej chwali się osiągnięciami Waszych zawodników z futsalu, na sesji porusza kwestię większych środków finansowych na działalność klubów sportowych i stowarzyszeń. Dlaczego więc Klub OKS dostał mniej środków finansowych na swoją działalność?

Bardzo nas to zaskoczyło, zwłaszcza że praktycznie każdy dostał więcej niż w poprzednim roku. Rozwijamy się z roku na rok i liczba zawodników rośnie. Wprowadzamy kolejne sekcje: futsal, piłka nożna kobiet, prowadzone są rozmowy z przedstawicielami innych dyscyplin takich jak: siatkówka, koszykówka. Mamy plany na rozwój, ale aby je zrealizować muszą być poparte finansami. Bardzo dziwne, że Komisja nawiasem mówiąc, taka sama jak w zeszłym roku oceniła naszą pracę szkoleniową i plany na przyszły rok gorzej niż w zeszłym roku. Pomniejszenie dotacji w bieżącym roku przy tak dużym progresie rozwoju jest bardzo niezrozumiałe. Każdy ma prawo do oceny i indywidualnej interpretacji. Akurat na mnie takie decyzje wpływają jak woda na młyn, tak więc jeszcze mocniej pracujemy, nadal pozyskujemy środki na rozwój, nadal utrzymujemy obiekt miejski z własnych środków i nadal będziemy promować nasz Klub i jego blisko 90-letnią historię. Na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu zostają przekazywane coraz mniejsze środki, a koszty działalności z roku na rok rosną – mówi Marcin Jurkiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

Futsal – dlaczego się pojawił? Jak wyglądał udział waszych zawodników na futsalu w Ustce i Białymstoku?

Futsal pojawił się z dwóch powodów:
– po pierwsze wykorzystanie futsalu pomaga rozwijać zawodników wszechstronnie na wielu płaszczyznach. Wciągnięcie futsalu do długofalowego planu szkolenia to dużo innych sytuacji i doświadczeń, to dużo technicznej i szybkiej gry, to także inne wymagania, którym trzeba sprostać. Takie doświadczenia wpływają pozytywnie na rozwój zawodników. Przecież wszyscy chcemy widzieć zawodników świetnych technicznie, którzy grają szybko, podejmują szybkie i właściwe decyzje, a do tego cieszą oczy kibiców wspaniałą grą.
W okresie zimowym doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie futsalu jako narzędzia pracy przez 2-3 miesiące (np. grudzień-luty) oraz wprowadzenie regularnych, dodatkowych treningów futsalu. Futsal wpływa pozytywnie na rozwój koordynacyjnych zdolności motorycznych, poprawę techniki, naukę działań grupowych, rozumienie gry, szybkość podejmowania decyzji. Jest to świetny sposób na przygotowanie młodych zawodników do gry w piłkę nożną.
– po drugie nie będę ukrywał, że w poprzednich latach chłopcy z Okocimskiego uczestniczyli w Futsalu reprezentując BSF Bochnia i to z sukcesami dla Miasta Bochnia. Uznałem, że zawodnicy, z którymi pracujemy na co dzień powinni reprezentować nasz Klub, a nie Bochnię. Po trzech latach pracy okazało się, że na cztery możliwe kategorie wiekowe w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski mieliśmy dwie, a konkurencja z Bochni jedną.
Reprezentowanie naszego regionu w Ustce i Białymstoku było niesamowitym przeżyciem. Zmagania naszych zawodników można było śledzić podczas transmisji w TV internetowej. Nie ukrywam, że kolejnym celem będzie organizacja Młodzieżowych Mistrzostw Polski w naszym regionie. Posiadamy hale zarówno w Brzesku jak również nową halę w naszym Powiecie czyli w Dębnie. Organizacja takiej imprezy wiąże się z przyjazdem około 500 gości, tak więc również branża restauratorów może skorzystać w tych trudnych czasach. Jak jest plan, to jest do czego dążyć. Wierzę głęboko, że uda się go zrealizować – mówi Rafał Zając Wiceprezes ds. finansowych.

Seniorka – jak wygląda drużyna? Jakie wzmocnienia były? Jak chcecie zakończyć ten sezon?

Drużyna seniorów obecnie walczy o utrzymanie w IV lidze. Pozyskaliśmy kilku zawodników, którzy mają pomóc drużynie w realizacji celu, a jednocześnie przekazać wiedzę sportową naszym wychowankom z Akademii, którzy coraz mocniej pukają do szatni seniorów. Brzesko zasługuje na drużynę seniorów w III lidze, mocną Akademię i odpowiednią infrastrukturę sportową. Mocny sport i Klub w gminie, to budowa silnego społeczeństwa, tożsamego społeczeństwa, zdrowego społeczeństwa. Dopóki będę miał siłę będę się starał aby taka wizja się ziściła – mówi Marcin Jurkiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

90-lecie Klubu – najstarszy Klub w regionie. Jak będą wyglądały obchody?

Do obchodów 90-lecia mamy jeszcze sporo czasu, ale już zaczynamy układać plan obchodów w roku jubileuszowym. Chcemy zorganizować mecz z Klubem extraklasy, któremu kibicuje wiele osób z naszego regionu, chcemy wydać monografię Klubu, podczas uroczystości chcemy zaprezentować film pokazujący wieloletnią historię Klubu oraz wiele wydarzeń sportowych w całym roku jubileuszowym. Mamy niezwykłą historię, przez Klub przewinęło się wielu wspaniałych piłkarzy, trenerów, działaczy, zmieniała się też jego nazwa na przestrzeni tylu lat. Dlatego z okazji tak pięknego jubileuszu oprócz gratulacji i podziękowań za lata działalności należy oddać szacunek tym, którzy ten Klub przez 90 lat tworzyli – mówi Łukasz Baniak Wiceprezes ds. organizacji i bezpieczeństwa.

Budżet Obywatelski – czy to prawda że wniosek pt. ,,Zdrowy styl życia i Ja” to wniosek jednego z Was, który przeszedł do etapu głosowania?

Tak, wniosek został zgłoszony i przeszedł do kolejnego etapu. W maju będzie głosowanie. Wniosek obejmuje szereg działań w naszym regionie związanych ze sportem i edukacją dzieci i młodzieży, ale o tym będzie można powiedzieć więcej w kwietniu. W każdym razie wszystko w rękach społeczeństwa, gdyż to od ilości głosów będzie zależało, które działania będą realizowane i w jakiej części małopolski. Mam nadzieję, że jako biało zielona rodzina zmobilizujemy się przy głosowaniu i znajdziemy się w gronie zwycięzców dzięki czemu będziemy mogli zrobić coś ciekawego dla naszej młodzieży pozyskując kolejne środki, a kwota jest niemała gdyż jest to 150 tys zł. – mówi Elżbieta Kania Członek Zarządu.

Jak wygląda współpraca z Kibicami?

Wierzymy, że realną poprawę jakości organizacji meczów piłkarskich uzyskać możemy jedynie poprzez dialog i współpracę ze wszystkimi zaangażowanymi podmiotami, w tym przede wszystkim kibicami. Kibice angażują się w akcje promocyjne, informacyjne oraz charytatywne. Wiele z nich stało się przez lata pozytywnym symbolem Klubu, ale były też mecze tego typu jak z Tarnovią gdzie nie udało się zapanować nad porządkiem. Jednak nie popełnia błędu tylko ten co nic nie robi, tak więc myślę że jeżeli tylko sytuacja w kraju na to pozwoli to zaczniemy tworzyć mocniejszą współpracę, aby na stadionie powróciły czasy z odpowiednią ilością osób i odpowiednim dopingiem naszych zawodników. Mecz i kibic to nieodzowny element układanki. Gra się dla kibiców – zawsze tak było i będzie – mówi Marcin Jurkiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

Na jakich zasadach będzie wyglądała współpraca z ZSTiB „Zielonka”?

Współpraca z „Zielonką” trwa już od wielu lat. Jako absolwent tej szkoły również doświadczyłem wielu korzyści na linii Klub – Szkoła, jak również wielu innych moich kolegów, którzy trenowali piłkę nożną bądź piłkę siatkową. Nawzajem korzystamy z obiektów, którymi zarządzamy. Tak więc współpraca była i jest, ale chcemy z Dyrektorem Jerzym Soską zrobić krok do przodu, a mianowicie stworzyć miejsce dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ustalenia trwają, badamy procedury i wymagania z tym związane. W planie mamy, aby rocznik 2007 był pierwszą klasą w utworzonym oddziale sportowym SMS – mówi Marcin Jurkiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

Jakie są plany Akademii?

Naszym celem jest, aby Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko utrzymała prym najsilniejszej akademii piłkarskiej w Brzesku i okolicach. Proces szkolenia w Klubie ma przygotowywać zawodników do walki o jak najwyższe cele. Najmłodsze zespoły dziecięce mają grać w turniejach, trenerzy mają nie tylko uczyć
z zakresu sportu, ale również edukować w zakresie historii Klubu, uczyć w zakresie żywienia, przyrody i innych aspektów zdrowia w zależności od potrzeby. W najmłodszych kategoriach to raczej zabawa przez piłkę nożną,
a życie samo pokieruje zawodników w odpowiednią stronę. Nie każdy będzie piłkarzem, a naszą rola jest przede wszystkim przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w społeczeństwie – mówi Marcin Jurkiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

Jak wygląda współpraca z rodzicami zawodników?

Rola rodziców jest elementem wplatającym się w działalność Klubu. To przecież rodzice przyprowadzają swoje pociechy na treningi, rozmawiają z nimi przed meczami i po ich zakończeniu, przekazują kluczowe wartości oraz kształtują ogólną postawę życiową. Cieszą się ze strzelonych bramek i efektów treningowych widocznych gołym okiem. Wspólnie z dziećmi przeżywają wszystkie mecze oraz turnieje. To dlatego tak istotne jest wypracowanie odpowiedniej współpracy na linii klub – rodzice.
Zaangażowanie i pomoc rodziców w drużynach jest ogromna. Wielokrotnie świadczą pomoc w postaci wolontariatu jeżeli chodzi o transport zawodników na turnieje i rozgrywki meczowe. Przy organizacji spotkań i eventów również zawsze możemy liczyć na wsparcie rodziców. Z tego miejsca składamy podziękowania za duże zaangażowanie w rozwój swoich pociech. Rodzice są bardzo zaangażowani w życie Klubu i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal tak wyglądała i wspólnie stworzymy odpowiednie warunki do rozwoju naszych dzieci – mówi Elżbieta Kania Członek Zarządu.

Jak wygląda aktualna sytuacja w Klubie? W tym roku będą wybory Zarządu na kolejna kadencję. Czy obecny Zarząd i Pan zamierzacie kandydować na kolejną kadencję?

Nie będę ukrywał, że rozmowy trwają z partnerami Klubu i Akademii w sprawie przyszłości. Nie będę też ukrywał, że czeka nas duża reorganizacja struktur gdyż musimy iść z duchem czasu. Jeśli chodzi o obecny Zarząd to mogę się wypowiadać tylko w swoim imieniu. Mam swoją wizję i potrzebuje osób, które pójdą ze mną w parze. Jeśli zostanę wybrany na kolejną kadencję to jasno przedstawie plan, który powinien być zrealizowany. Rolą obecnego Zarządu była spłata długu przy jednoczesnym prowadzeniu działalności sportowej. Zadanie zostało spełnione – Klub nie posiada zadłużenia, a działalność sportowa mocno została rozwinięta. Przez 5 lat stworzono mocny fundament do rozwoju miejsca jakim jest Okocimska 34. Mamy dużo planów, ale tak jak powiedziałem muszę widzieć chętnych do współpracy, aby móc to zrealizować. Zadanie obecnego Zarządu zostało zrealizowane, a kolejnym wyzwaniem dla nowego Zarządu będzie doprowadzenie do powstania obiektu sportowego, który jest niezbędny do odpowiedniego rozwoju sportowego dzieci i młodzieży – mówi Marcin Jurkiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

Co należy zrobić, aby podnieść jakość piłki nożnej w Brzesku?

Proces szkolenia dzieci i młodzieży jest etapem długofalowym, trwa nie kilka a kilkanaście lat, dlatego zaczynamy szkolić dzieci już w wieku przedszkolnym. W tym zakresie niezwykle ważnym aspektem jest stabilna i wykwalifikowana kadra szkoleniowa, tj. doświadczeni trenerzy ze świeżym spojrzeniem na metody pracy.
W pracy trenera bardzo ważne jest odpowiednie planowanie, które pozwala na progres zawodników. Opracowanie procesu treningowego oraz właściwe przygotowanie mikro, mezo oraz makrocykli stanowią podstawę do harmonijnego rozwoju piłkarzy.
Oczywiście nic w obecnych czasach nie ma racji bytu bez odpowiedniego budżetu zapewniającego niezbędne narzędzia oraz obiekty do odpowiedniego szkolenia młodzieży. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest poprawa infrastruktury piłkarskiej, tj. zwiększenie liczby boisk, poprawienie ich jakości, instalacja oświetlenia oraz budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią. W takich warunkach można trenować nie tylko w dzień, ale również wieczorem, nie tylko latem, ale również zimą. Dzięki temu drużyny miałyby możliwość zwiększenia ilości jednostek treningowych. To jest podstawa działania każdego klubu piłkarskiego. Braki w infrastrukturze bardzo mocno hamują i utrudniają nam rozwinięcie skrzydeł i pokazanie w pełni naszego potencjału. Nadmienię, że każdego roku kilkunastu zawodników Okocimskiego zasila okoliczne Kluby, żeby mogły funkcjonować. W większości to zawodnicy, którzy decydują o obliczu drużyny. Tak więc Okocimski jest dobrem całej Gminy i organizatorem sportu dzięki czemu Podokręg Piłki Nożnej w Brzesku może pochwalić się dużą ilością klubów sportowych. Okocimski to trampolina do sukcesu czego potwierdzeniem są liczne powołania do klubów, kadry i obserwacja przez licznych trenerów, menedżerów. Nie pozostaje więc nic innego jak działać i rozwijać to co jest dobre. A kto będzie to robił czas pokaże, ważne że Okocimski jest marką, która posiada mocne zainteresowanie i wielkie możliwości rozwoju. Trzeba tylko chcieć to wykorzystać – mówi Marcin Jurkiewicz Wiceprezes ds. sportowych.

Dziękuję Zarządowi Klubu za rozmowę i życzę sukcesów sportowych i nie tylko.

Rozmawiał Maciej Mazur

Źródło: inofrmatorbrzeski.pl

Komentarze
Sponsor Sponsor Okocimskiego MTM
Sponsor
Sponsor
Partner medialny

Nadchodzące spotkanie

Copyright © 2024 Okocimski Brzesko.

P