17 lutego 2021

Przemysław Bury odchodzi z CANPACK Okocimski Brzesko

Zimowa przerwa to czas gdzie zawodnicy zaczynają przygotowywać się do rundy rewanżowej, w której celem jest jak najlepsze miejsce na koniec sezonu. To również czas transferów zarówno z Klubu jak i do Klubu. Okres ten zaczynamy od rozstania się z zawodnikiem Przemysławem Burym, który kończy swoją przygodę w CANPACK Okocimski Brzesko. Od nowej rundy zawodnik będzie reprezentował barwy naszego ligowego rywala GKS Drwinia.

Przemysław Bury w „biało-zielonych” barwach rozegrał 80 ligowych spotkań, w których strzelił  18 bramek. Najczęściej bo 10-krotnie trafiał do bramki rywali w sezonie 2017/2018, kiedy to wywalczył z drużyną awans do IV ligi. Na swoim koncie ma również 13 żółtych kartek oraz jedną czerwoną.

„Spędziłem w Okocimskim 3 lata, które wspominam bardzo pozytywnie. Poznałem tu wiele nowych osób, z niektórymi się zaprzyjaźniłem, więc myślę że to jest najfajniejsze. Sportowo zdobyliśmy z drużyną awans do 4 ligi i uważam, że był on Klubowi bardzo potrzebny. Moim zdaniem Okocimski nie powinien grać niżej niż III liga i myślę, że w przyszłości będzie miało to miejsce. Mój najlepszy sezon jak tu rozegrałem? Uważam, że to był ten w którym jako beniaminek 4 ligi skończyliśmy sezon na 7 miejscu w ligowej tabeli. Warto również wspomnieć, że w sezonie w którym awansowaliśmy nie przegraliśmy żadnego z meczów. „- podsumowuje Przemysław Bury.

Oprócz propozycji z Drwini, zawodnik dostał również inne oferty, jednak oferta GKS-u była najbardziej konkretna. -„Dostałem kilka propozycji zmiany klubu, ale Drwinia była najbardziej konkretną drużyną i dlatego taka jest moja decyzja. Wpły na moją decyzję miał również fakt, że trenerem Drwini jest Rafała Polich, którego znam właśnie z gry z Okocimskiego. Dobrze mi się z nim współpracowało, uważam że na boisku również się broniłem swoją postawą i jestem przekonany że i teraz tak będzie.

Na pytanie o mecz pomiędzy CANPACK Okocimski Brzesko, a GKS Drwinia zawodnik odpowiedział: -„Osobiście uważam że Drwinia znajdzie się w pierwszej 10-tce bo są na to szanse i do takiego meczu być może może nie dojdzie. Jeśli się on jednak odbędzie prawdopodobnie w nim nie wystąpię, jednak nie mam już na to wpływu.”

Przemek wierzy w swoich byłych kolegów i uważa, że są oni wstanie utrzymać się na szczeblu IV-ligowym. -„Znam tych chłopaków oraz Trenera i jestem przekonany, że wykonają odpowiednią pracę w tym okresie. Osobiście jestem spokojny i mogę każdego zapewnić, że ta drużyna się utrzyma.

Nie żegnam się lecz rozstaje i jestem przekonany, że w przyszłości tu wrócę.”

Przemkowi dziękujemy za godne reprezentowanie barw CANPACK Okocimski Brzesko oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Komentarze