17 lutego 2021

Konrad Fryś nowym zawodnikiem CANPACK Okocimski!

Po odejściu Przemysława Burego do GKS Drwina czas na pierwsze wzmocnienie zespołu CANPACK Okocimski Brzesko. Nowym zawodnikiem „Piwoszy” został grający ostatnio w Wolanii Woli Rzędzińskiej Konrad Fryś.

Konrad Fryś urodził się 29 marca 1983 w Tuchowie. W swojej dotychczasowej piłkarskiej karierze najwięcej czasu spędził w tarnowskiej Unii, której jest wychowankiem. Zawodnik spędził w jej barwach 10 sezonów rozgrywając ponad 200 spotkań. -„Swoją przygodę piłkarską zacząłem w wieku 7 lat w klubie Unia Tarnów, gdzie przeszedłem przez wszystkie szczeble szkolenia. Jako niespełna 18 latek zadebiutowałem w pierwszej drużynie Tarnowskich Jaskółek i grałem przez następne 10 sezonów rozgrywając ponad 200 spotkań.”

W swoim piłkarskim CV ma również grę w Olimpii Wojnicz, z którą zanotował spadek do ligi kręgowej jak i awans do IV ligi.-„Na zmianę barw klubowych zdecydowałem się po kontuzji kolana (zerwane więzadła krzyżowe). Chcąc odbudować swoją formę przeszedłem do drużyny Olimpii Wojnicz. Spędziłem tam 3,5 roku notując z drużyną z Wojnicza zarówno spadek do ligi okręgowej, jak i awans do 4 ligi.”

Kolejnym zespołem Konrada była Wisłoka Wiśniowa, w której spędził 2 sezony. Następnie zawodnik przeniósł się na podkarpacie gdzie reprezentował barwy Rrzemieślnika Pilzno. -” Po czasie spędzonym w Wojniczu przeniosłem się na boiska w województwie podkarpackim. Występowałem najpierw w drużynie Wisłoka Wiśniowa z którą wywalczyłem awans do 4 ligi. Następnie przez 3,5 sezonu broniłem barw Rzemieślnika Pilzno. Miałem też zaszczyt być kapitanem tej drużyny i zostać wybrany do drużyny 25-lecia Pilzna.

Obecnie Konrad Fryś rozgrywa również mecze w lidze futsalu, gdzie razem z zespołem Unii Tarnów wywalczyli awans do pierwszej ligi. -„Po kilku latach spędzonych na podkarpaciu, przyszedł czas powrotu na boiska Małopolski, a konkretnie do Wolanii Wola Rzędzińska. Z tą drużyną zanotowałem awans do 4 ligi. Od dwóch sezonów jestem również zawodnikiem futsalowej drużyny Unii Tarnów, z którą w ubiegłym sezonie wywalczyliśmy awans do pierwszej ligi.

Od najbliższej rundy będę bronił barw Okocimskiego Brzesko. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc drużynie w utrzymaniu się w rozgrywkach 4 ligi.

Konradowi życzymy dużo zdrowia oraz samych sukcesów w biało-zielonej rodzinie!

Komentarze