11 lutego 2021

Futsal: Juniorzy młodsi wyjechali do Białegostoku

W czwartkowe popołudnie juniorzy młodsi wraz ze sztabem szkoleniowym udali  się w podróż do Białegostoku, gdzie rozegrane zostaną mecze finałowe Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii U17 w futsalu.

Podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy znaleźli się w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce, którzy będą walczyć o miano Mistrza Polski. By jednak zdobyć tytuł drużyna z Brzeska musi najpierw awansować z fazy grupowej, gdzie będzie rywalizować z takimi zespołami jak: Gwiazda Ruda Śląska, Red Dragons Pniewy oraz Futsal SMS Słupsk Kamienica Królewska.

Pierwsze spotkanie zawodnicy rozegrają w piątek o godzinie 18:50 mierząc się z Gwiazda Ruda Śląska.

W przygotowaniu zespołu do finałów pomagał trener Janusz Piątek, który ma bardzo duże doświadczenie w rozgrywkach futsalowych, zdobywając w nich Mistrzostwo Polski.  Ponadto zespół bardzo solidnie przepracował okres przygotowawczy  do tych rozgrywek co może być bardzo dobrym prognostykiem.  –Przygotowania do turnieju finałowego MP w Futsalu przebiegały zgodnie z tym co sobie założyliśmy. Nie możemy też zapominać, o tym że również musimy się przygotować do gry w 1 lidze Małopolskiej Juniorów Młodszych, do której awansowaliśmy.

Treningi odbywały się 4 razy w tygodniu (2x hala, 2x orlik). Zagraliśmy między czasie również dwa sparingi na dużym boisku (z Hutnikiem Kraków 4-1, z Górnikiem Wieliczka 2-2). Także okres ten był bardzo intensywny.

W przygotowaniach do MP pomagał nam trener Janusz Piątek, który ma w swoim CV zdobycie MP w futsalu. Na treningach dzielił się z nami swoim doświadczeniem. Zawodnicy bardzo dobrze przepracowali ten okres i jesteśmy dobrej myśli przed finałami. Ale wiadomo, że wszystko zweryfikuje boisko.

W Białymstoku nie będzie miejsca na błędy bo drużyny przeciwne też będą dobrze przygotowane. Musimy od pierwszego meczu być mocno skoncentrowani. Cieszy na pewno powrót do zdrowia Oliwiera Okasa, który jedzie z nami, a smuci brak naszego kapitana Michała Siuduta, który niestety się rozchorował i nie może z nami jechać.

Wierzę w moją drużynę i uważam, że praca jaką wykonaliśmy przyniesie efekty. Już osiągnęliśmy sukces bo jesteśmy jedną z 16 drużyn z całej Polski, które będą grały o Mistrzostwo Polski. I tak jak każda z tych drużyn my również jedziemy zdobyć ten tytuł. Mam nadzieję, że kibice będą oglądać nasze mecze w Internecie i mocno trzymać kciuki za naszą drużynę.

Rywale dla nas są niewiadomą tak jak my dla nich. Razem z trenerem Piątkiem który jedzie z nami będziemy oglądać i analizować mecze naszych rywali a później na odprawie przekazywać nasze spostrzeżenia zawodnikom żeby ich jak najlepiej przygotować do każdego kolejnego spotkania. „ – podsumowuje trener Arkadiusz Śliwa.

Kadra: Konrad Augustyn, Iwo Cichostępski, Hubert Smulski, Radosław Curyło, Oliwier Okas, Kacper Ciuruś, Wiktor Włodek, Dawid Poliszak, Patryk Jawień, Igor Uryga, Karol Kliś, Marcel Kubala, Piotr Pitaś, Kamil Hebda.

Komentarze