17 stycznia 2021

Okocimski CUP: Sokół Słopnice najlepszy z rocznika 2009

Za nami kolejne piłkarskie emocje jakie towarzyszyły w niedzielnych rozgrywkach IV edycji CANPACK Okocimski CUP rocznik 2009. Udział w rozgrywkach wzięło tradycyjnie osiem zespołów, wśród których znalazły się: Sokół Słopnice, Respect Szalowa, Piast Czchów, AP Wiki Sanok, Górnik Wieliczka, Piłkarskie Nadzieje Mielec oraz dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Zwycięzcą turnieju została drużyna Sokół Słopnice, która w meczu finałowym pokonała Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:0.

Niedzielne rozgrywki podzielone zostały na dwie grupy, gdzie każde spotkanie trwało po 12 minut. Dwie pierwsze drużyny, z każdej grupy uzyskały awans do półfinałów mistrzowskich, natomiast pozostałe rywalizowały w tzw. półfinałach pocieszenia. Następnie rozegrano mecz o 7, 5 i 3 miejsce. Ostatnim spotkaniem turnieju był mecz finałowy, gdzie spotkały się dwie najlepsze drużyny niedzielnego turnieju.

W grupie A o awans do półfinałów mistrzowskich walczyli: AP CANPACK Okocimski Brzesko I, Sokół Słopnice, Respect Szalowa oraz Piast Czchów. Najlepszą drużyną okazał się być Sokół Słopnice, który z 7 punktami zajął pierwsze miejsce w grupie. Do półfinałów mistrzowskich awansował również pierwszy zespół gospodarzy prowadzony przez trenera Janusza Piątka. Na miejscu 3 i 4 znaleźli się zawodnicy z Szalowej oraz Czchowa.

Grupa A:
1. Sokół Słopnice 7 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko 5 pkt
3. Respect Szalowa 4 pkt
4. Piast Czchów 0 pkt

W grupie B do rywalizacji przystąpiły drużyny: AP Wiki Sanok, Górnik Wieliczka, Piłkarskie Nadzieje Mielec oraz AP CANPACK Okocimski II. Komplet punktów uzbierali zawodnicy z Mielca, którzy nie mieli sobie równych. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Wieliczki, która zdobyła 4 punkty. Na 3 i 4 miejscu znalazły zespoły: AP CANPACK Okocimski Brzesko II oraz AP Wiki Sanok.

Grupa B:
1. Piłkarskie Nadzieje Mielec 9 pkt
2. Górnik Wieliczka 4 pkt
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko 2 pkt
4. AP Wiki Sanok 1 pkt

Półfinały pocieszenia.
Jako pierwsze rozegrano półfinały pocieszenia, w których rywalizowały Respect Szalowa z AP Wiki Sanok oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko II z Piastem Czchów. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Szalowej, którzy zwyciężyli wynikiem 1:0. Dzięki wygranej zespół znalazł się w walce o 5 miejsce. W drugim meczu zwyciężył Piast Czchów pokonując drugi zespół gospodarzy wynikiem 3:0. Wygrana dała możliwość zawodnikom, aby powalczyć z rówieśnikami z Szalowej o 5 miejsce.

Respect Szalowa – AP Wiki Sanok 1:0
AP CANPACK Okocimki Brzesko II – Piast Czchów 0:3

Półfinały mistrzowskie.
W półfinałach mistrzowskich udział wzięły drużyna Sokół Słopnice, która walczyła z Górnikiem Wieliczka oraz drużyna Piłkarskie Nadzieje Mielec, która zmierzyła się z AP CANPACK Okocimski I. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się być zawodnicy z Słopnic, którzy wynikiem 2:0 pokonali ekipę z Wieliczki awansując tym samym do meczu finałowego. W drugim spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, gdyż w regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0. Stały element gry lepiej wykonywali zawodnicy z Mielca, którzy pokonali AP CANPACACK Okocimski 3:1.

Sokół Słopnice – Górnik Wieliczka 2:0
Piłkarskie Nadzieje Mielec – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:0 (k. 3:1)

Mecz o 7 miejsce:
AP Wiki Sanok – AP CANPACK Okocimski Brzesko II 2:0

Mecz o 5 miejsce:
Respect Szalowa – Piast Czchów 3:0

Mecz o 3 miejsce:
Górnik Wieliczka – AP CANPACK Okocimski Brzesko I 0:2

Finał.
Niedzielny finał rozegrany został pomiędzy Sokół Słopnice i Piłkarskie Nadzieje Mielec. Niestety w meczu finałowym padła tylko jedna bramka, która zaważyła o zwycięstwie zespołu ze Słopnic i została najlepszą drużyną w niedzielnych rozgrywkach rocznika 2009.

Sokół Słopnice – Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:0

Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na nagrody. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki upominek, natomiast pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały dodatkowymi pucharami. Nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych. Nagrodę dla najlepszego zawodnika zdobył Konrad Mieczychowski z Sokół Słopnice. Statuetkę najlepszego strzelca turnieju zdobył Emil Ziobroń z Piłkarskie Nadzieje Mielec. Najlepszym bramkarzem został Bartosz Pasek z AP CANPACK Okocimski Brzesko I.
Nagrody wręczył dyrektor Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko Marcin Jurkiewicz oraz Elżbieta Kania Radna Powiatu Brzeskiego.

Komentarze