16 stycznia 2021

Akademia CUP: Dwa zespoły AP CANPACK Okocimski na podium

Bardzo aktywną sobotę mieli zawodnicy oraz trenerzy AP CANPACK Okocimski Brzesko. W ramach IV edycji CANPACK Okocimski udział wzięły dwie nasze drużyny z rocznika 2010. W tym samym czasie w hali sportowej przy. ul. gen Leopolda Okulickiego juniorzy młodsi walczyli o awans do rundy finałowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu, która rozegrana zostanie w Białymstoku. Również swój pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu rozegrali podopieczni trenera Kamila Król. Zmierzyli się Oni z zespołem Cracovii Kraków występującym na co dzień w CLJ.

Turniej zakończył się bardzo dobrze dla naszych dwóch zespołów. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna prowadzona przez trenera Michała Kuliga, która w meczu finałowym pokonała Piast Łapanów. Drugi zespół zakończył rozgrywki na niższym stopniu podium, wygrywając w meczu o trzecie miejsce z MSP Bochnia. Udział w turnieju wzięły również drużyny: Raba Dobczyce, MSP Bochnia, Team Przecław oraz dwie drużyny Plon Kawęczyn.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Pierwsza z nich składała się z: AP CANPACK Okocimski Brzesko I, Piast Łapanów, Plon Kawęczyn I oraz Raba Dobczyce. W grupie drugiej rywalizowały ze sobą takie zespoły jak: MSP Bochnia, AP CANPACK Okocimski Brzesko II, Plon Kawęczyn II oraz Team Przecław. Najlepszą ekipą w grupie A został Piast Łapanów, który z kompletem punktów awansował do półfinałów mistrzowskich. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna trenera Michała Kuliga, która miała na koncie 6 punktów. W grupie B najlepszą ekipą okazał się być MSP Bochnia, która uzbierał 7 punktów. O dwa „oczka” mniej miał z kolei drugi zespół gospodarzy, który również awansował do półfinałów mistrzowskich.

Grupa A:
1. Piast Łapanów 9 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko I 6 pkt
3. Raba Dobczyce 3 pkt
4. Plon Kawęczyn I 0 pkt

Grupa B:
1. ABC Futbolu 7 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko 5 pkt
3. Plon Kawęczyn II 4 pkt
4. Team Przecław 0 pkt

Półfinały pocieszenia.
W tych spotkaniach rywalizowały zespoły z trzecich i czwartych miejsc w grupie. W pierwszym spotkaniu rywalizowały ze sobą Raba Dobczyce z Team Przecław, a w drugim spotkały się oba zespoły Plon Kawęczyn. W pierwszym meczu lepsi okazali się zawodnicy Team Przecław, którzy zwyciężyli 2:0. W drugim spotkaniu z wygranej cieszył się pierwszy zespół Plon Kawęczyn, który pokonał swoich kolegów 4:1.

Raba Dobczyce – Team Przecław 0:2
Plon Kawęczy II – Plon Kawęczyn I 1:4

Półfinały mistrzowskie.
W półfinałach mistrzowskich znalazły się dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Pierwsza z nich trafiła na ekipę z Bochni, natomiast druga na Piast Łapanów. W pierwszym meczu lepsi okazali się być zawodnicy trenera Michała Kuliga, którzy wygrali 2:0. W drugim meczu zwyciężył Piast Łapanów pokonując drugą drużynę gospodarzy 5:0.

Piast Łapanów – AP CANPACK Okocimski Brzesko II 5:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – MSP Bochnia 2:0

Mecz o 7 miejsce:
Raba Dobczyce – Plon Kawęczyn II 0:1

Mecz o 5 miejsce:
Team Przecław – Plon Kawęczyn I 4:1

Mecz o 3 miejsce:
AP CANPACK Okocimski Brzesko II – MSP Bochnia 0:0 (k. 3:2)

Finał:
W spotkaniu finałowym spotkały się ze sobą drużyny, które mierzyły się ze sobą w fazie grupowej. Warto zaznaczyć, że ekipa z Łapanowa, była jedynym zespołem, który zwyciężył wszystkie swoje spotkania, pokonując również zespół trenera Michała Kuliga 3:0. Jednak los dał szanse na zrewanżowanie się, a ta została w pełni wykorzystana przez zawodników z Brzeska. Zespół wyciągnął wnioski z pierwszego meczu i przystąpił do ataków na bramkę gości. Determinacja oraz zaangażowanie przyniosły rezultaty w postaci trzech strzelonych bramek, a te wystarczyły na pokonanie Piasta w decydującym meczu.

Piast Łapanów – AP CANPACK Okocimski Brzesko I 0:3

Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na nagrody. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki upominek, natomiast pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały dodatkowymi pucharami. Były również wyróżnienia indywidualne w kategorii: najlepszy zawodnik, najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz. Pierwsze dwie nagrody zdobyli zawodnicy Piast Łapanów: Mateusz Rusin (najlepszy strzelec) oraz Mikołaj Sotała (najlepszy zawodnik). Statuetka najlepszego bramkarza powędrowała w ręce reprezentanta Naszej Akademii Kamila Kościółka. Nagrody wręczył wiceprezes ds. finansowych Rafał Zając oraz Elżbieta Kania Radna Powiatu Brzeskiego.

Komentarze