3 grudnia 2020

Akademia: Testowani wrócili do Klubu

Trzech zawodników, którzy przebywali w ubiegłym tygodniu na testach w Grabarni Kraków wrócili już do Klubu. W tym czasie zawodnicy wzięli udział w treningach oraz meczu sparingowym z Wisłą Kraków U17, który zakończył się remisem 3:3. Ponadto zawodnicy wzięli udział w gierce wewnętrzne, gdzie Kacper Ciuruś zanotował jedno trafienie. Pod koniec testów każdy z naszych zawodników przebył krotką indywidualna rozmowę z trenerem Stanisławem Śliwą, który był odpowiedziany za prowadzone treningi.

Zapytaliśmy zawodników jak oceniają pobyt w krakowskim Klubie:

Kacper Ciuruś: -” O zaproszeniu do Garbarni Kraków dowiedziałem się dokładnie 13 listopada (około tydzień przed wyjazdem). Spodziewałem się dużego wyzwania, ponieważ były to testy w grupie 2 lata starszej ode mnie. Rozpoczęliśmy treningi we wtorek testem wydolnościowym i szybkościowym, w środę natomiast rozegraliśmy grę wewnętrzną, w której ulegliśmy 1-3 (udało mi się strzelić bramkę honorową). W czwartek odbyły się kolejne zajęcia. Testy zakończyliśmy sparingiem z Wisłą Kraków w piątkowe popołudnie remisując 3-3. Treningi były wymagające i na dużej intensywności. Bardzo spodobał mi się obiekt jaki zastałem w Garbarni, jak również bardzo duży potencjał zespołu oraz atmosfera jaka panowała w szatni. Myślę, że pokazałem się z dobrej strony i pokazałem dobrą wersje siebie.”

Bartosz Guzek: -„W moim przypadku o zaproszeniu na testy dowiedziałem się od naszego trenera Kamila Króla. Testy trwały 4 dni od wtorku do piątku. Obejmowały one m. in. sprawdzenie wytrzymałości kondycji (beep test), szybkości, gierka wewnętrzna, trening oraz w ostatnim dniu sparing z Wisłą Kraków U17. Głównym prowadzącym treningi i testy był trener Stanisław Śliwa. W trakcie trwania testów otrzymywaliśmy cenne wskazówki od trenerów prowadzących. Organizacja i samo przeprowadzenie testów były w mojej ocenie bardzo dobre. Zostaliśmy również dobrze przyjęci zarówno przez trenerów jak i zawodników. Po testach każdy z zawodników testowanych odbył krótką, indywidualną konsultacje. Po rozmowach z trenerem otrzymaliśmy informację że każdy z zawodników wypadł w jego ocenie pozytywnie. Było to dla mnie duże wyróżnienie oraz cenne doświadczenie.”

Komentarze