12 listopada 2020

Wypowiedzi po eliminacjach

Tomasz Rogóż (trener AP CANPACK Okocimski): -„Udał się nam dziś zdobyć prawie komplet punktów. Wygraliśmy trzy mecze, po których wiedzieliśmy, że mamy pierwsze miejsce w grupie, które daje nam awans do rundy finałowej. Ostatnie spotkanie z BSF Bochnia był  bardzo wyrównany i zakończył się podzielam punktów.

Pierwszy raz jestem z chłopcami na takich eliminacjach, we wcześniejszych latach nie braliśmy udziału przynajmniej w tej kategorii wiekowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, jednak nie mieliśmy zbyt dużo czasu na trenowanie na hali. Można powiedzieć, że prosto z boisk trawiastych przechodzimy do gry w piłkę halową. Udało się jednak trochę poukładać zespół i przestawić na taką grę jaka nas czekała, bo jest ona zdecydowanie inna niż na naturalnej nawierzchni. Efekt był taki, że zostaliśmy najlepszą drużyną podczas tych eliminacji.

Co do samych zawodników to oni zawsze lubią grać na hali w takim okresie jaki jest obecnie. Wiemy wszyscy doskonale, że tych boisk wymiarowych brakuje w okolicy przez co do dyspozycji mamy tylko orlik oraz halę. Widać, że takie turnieje wyzwalają u zawodników jeszcze większą mobilizację do gry oraz treningów. Na pewno będzie to dla nich coś nowego, bo jeszcze nigdy nie grali o Mistrzostwo Polski w futsalu. Już teraz jest to dla nich sukces wygrywając rundę eliminacyjną”

Szymon Wolsza (zawodnik AP CANPACK Okocimski): -„Dzisiaj było wszystko fajnie. Chłopcy bardzo fajnie zagrali, poziom spotkań również był fajny. Bardzo się cieszę z tych spotkań, w których mogłem bronić.

Bardzo dobrym zespołem była Garbarnia Kraków oraz BSF Bochnia. Uważam, że byli to bardzo trudni rywale, ale my sobie dobrze z nimi poradziliśmy.  Oczywiście wybieram się do Ustki.”

Marcin Jurkiewicz (dyrektor AP CANPACK Okocimski): -„Bardzo mnie cieszy, iż mogliśmy zorganizować pierwszy raz w historii Brzeska eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsal U-13. Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko dostrzegana jest w całej Polsce, dzięki czemu dostajemy zaufanie na organizację tego typu turniejów. Jestem głęboko przekonany, że to dopiero początek takich imprez sportowych w Brzesku a awans do kolejnych mistrzostw i realizacja turniejów umocni naszą pozycję w PZPN FUTSAL. To ogromna promocja Miasta Brzeska i Powiatu Brzeskiego na cała Polskę.

Drużyna zagrała wspaniale i zasłużyła na pierwsze miejsce. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie piłkarskim a emocje były do ostatniego spotkania a co więcej do ostatniego gwizdka. Futsal to dyscyplina, która gwarantuje emocje i tak było w Brzesku. Mimo że Nasza drużyna miała zapewniony awans już przed ostatnim spotkaniem z BSF Bochnia, to walczyła o to, aby być drużyną niepokonaną i wielkie brawa za realizację celu. Mimo tego, że chłopcy główną rolę odgrywają na boiskach trawiastych okazuje się, że posiadają bardzo duże zdolności w piłce halowej. Kategoria U-13 to najmłodsza kategoria w tej dyscyplinie czyli znowu budujemy fundament dla tej dyscypliny w naszym regionie. Może to będzie impuls aby stworzyć Futsal seniorów w Brzesku. Uważam, że turniej był zorganizowany na wysokim poziomie organizacyjnym i możemy się pochwalić kolejnymi działaniami na rzecz promocji naszego Miasta Brzesko i Klubu z Okocimskiej 34.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Jerzego Soski- Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku za udostepnienie hali na turniej i prosportowe podejście do rozwoju naszych dzieci i młodzieży. Dyrektorze Jerzy Soska – Wielkie Dziękuję. Jeszcze raz gratuluję całej drużynie, trenerowi wspaniałego sukcesu jakim niewątpliwie jest awans do najlepszych 16-stu zespołów w Polsce. Teraz czas na przygotowania do finałów i walka o najwyższe podium.

Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski będą odbywać się w Ustce w dniach 18-20.12.2020 i teraz ważne zadanie aby zbudować budżet na pokrycie dosyć dużych kosztów jakim jest udział w Mistrzostwach. Jestem jednak pozytywnie nastawiony i przekonany, że pozyskamy niezbędne środki na realizację marzeń naszych chłopców.” 

Komentarze