8 sierpnia 2020

Porażka na inaugurację

Niestety od przegranej rozpoczynamy nowy sezon IV ligi gr. wschodniej. Podopieczni trenera Tomasz Rogóża ulegli w meczu wyjazdowym Tarnovii Tarnów 3:4, mimo że jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Pierwszego gola kibice ujrzeli już w 8 minucie, a jego autorem został Mateusz Wawryka. Do bramki Tarnowian trafiali jeszcze Jakub Ogar oraz Łukasz Kulig.  Natomiast strzelcami bramek dla gospodarzy zostali: Wojciech Kuboń, Patryk Klich oraz dwukrotnie Wojciech Mącior.

Warto zaznaczyć, że swoją szansę na wyrównanie w ostatnich minutach meczu miał wprowadzony w drugiej połowie Michał Waśko, niestety strzał młodego pomocnika zatrzymał się tylko na słupku bramki.

IV Liga gr. wschodnia
MKS Tarnovia Tarnów – CANPACK Okocimski Brzesko 4:3
Bramki: Wojciech Kuboń 23, Wojciech Mącior 51, 59, Patryk Klich 33 – Mateusz Wawryka 8, Jakub Ogar 61, Łukasz Kulig 88.

Tarnovia: Szymon Leśniak – Michał Kaczyk, Marcel Nowak, Wojciech Kuboń, Patryk Dydyk, Kamil Wilk, Marcin Bałut (89′ Wojciech Gucwa), Wojciech Mącior, Bartłomiej Tokarczyk (84′ Igor Król), Francic Bigas (72′ Bruno Solowski), Patryk Klich (67′ Czesław Ogorzały).

Okocimski KS: Jan Larysz – Łukasz Kulig, Sergiusz Kostecki, Michał Grzesicki, Piotr Czerwiński (71′ Mateusz Cięciwa), Bartłomiej Mochel (83′ Oliwier Okas), Arkadiusz Goryczka (46′ Michał Waśko), Jakub Baran, Jakub Ogar, Przemysław Bury (53′ Maciej Pawlik), Mateusz Wawryka (85′ Mateusz Stolarz).

Żółte kartki: Patryk Dydyk, Marcin Bałut, Patryk Klich, Szymon Leśnik – Piotr Czerwiński.
Widzów: 130.

Od samego początku inicjatywę na boisku przejęli gospodarze sobotnich zawodów, którzy bardziej operowali piłką i stwarzali sobie dogodne sytuację podbramkowe. Jedna z nich miała miejscu już w pierwszej minucie meczu, gdzie groźny strzał oddał Bartłomiej Tokarczyk, jednak instynktowna obrona Jana Larysza zapobiegła utraty bramki. Mimo optycznej przewagi Tarnovii pierwszego gola w meczu zdobyli „Piwosze”, a jego autorem został Mateusz Wawryka, który wykorzystał błąd bramkarz, który wybił piłkę przed siebie, a najbliżej całej sytuacji znalazł się „Dixi”, który otworzył wynik spotkania. Niestety z prowadzenia długo „biało-zieloni” się nie cieszyli. Już w 23 minucie podobną akcję przeprowadzili Tarnowianie, a gola wyrównującego zdobył Wojciech Kuboń. W 33 minucie indywidualną akcję przeprowadził Patryk Klich, który przebiegł całe boisko oddając na końcu precyzyjny strzał, który wylądował w siatce bramki. Do przerwy podopieczni trenera Tomasza Rogóża nie zdołali groźnie zaatakować bramki Szymona Leśniaka, natomiast Tarnovia grała swoją piłkę przez co dłużej utrzymywali się przy piłce oraz stwarzali dogodne sytuację.

Drugą odsłonę meczu lepiej zaczęli miejscowi, którzy w 51 minucie podwyższyli wynik na 3:1. Strzelcem bramki był Wojciech Mącior. Osiem minut później wynik spotkania ponownie uległ zmianie i ponownie na korzyść Tarnowian. Tym razem faulował w polu karnym Piotr Czerwiński, a „jedenastkę” pewnie wykonał wspomniany wcześniej Wojciech Mącior. Po tym okresie do gry wzięli się „Piwosze” czego efektem były zdobyte dwa gole. Pierwszy z nich po dośrodkowaniu Macieja Pawlika piłkę do siatki strzałem z głowy umieścił Jakub Ogar. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu trzecią bramkę dla CANPACK Okocimski Brzesko zanotował Łukasz Kulig, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Jakuba Ogara i strzałem z głowy pokonała golkipera Tarnovii. Piłkę meczową miał z kolei wprowadzony w drugiej połowie Michał Waśko, futbolówka po jego strzale zdążyła zatrzymać się na słupku bramki strzeżonej przez Szymona Leśniaka.

Podopieczni trenera Tomasza Rogóża do samego końca walczyli o wynik remisowy, jednak tym razem zabrakło czasu oraz skuteczności bo sytuacji podbramkowych było pod koniec meczu sporo.