23 lipca 2020

„Piwosze” z kolejną wygraną w meczu sparingowym

Ciekawy mecz sparingowy rozegrali zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko, którzy w środę podejmowali na własnym obiekcie zespół złożony z zawodników, którzy mają przekonać do siebie kluby z wyższych klas rozgrywkowych. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem „Piwoszy”, którzy pokonali gości 2:1. Strzelcami bramek zostali: Mateusz Wawryka oraz Michał Waśko. Jedyny gol dla rywali padł w pierwszej połowie, gdzie zawodnik z bliskiej odległości pokonał bramkarza z Brzeska.

Pierwsza połowa zdecydowania była pod dyktando rywali, którzy szybkością przewyższali „Piwoszy”. Właśnie po jednych z takich akcji podopieczni trenera Tomasza Rogóża stracili bramkę. „Testowani zawodnicy gości” stwarzali sobie groźne sytuacje podbramkowe, jednak bardzo dobre interwencje młodego Jana Larysza powodowały, że „Piwosze” nie stracili więcej goli. Mimo optymalnej przewagi gości swoje sytuację mili również gospodarze, jednak tym razem zabrakło skuteczności.

Losy spotkania odwróciły się w drugiej odsłonie meczu. Mimo że goście dysponowali prawie 30 osobową kadrą nie odzwierciedliło się to na postawę zawodników w drugiej połowie. Do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko, którzy stwarzali sobie bardzo sporo sytuacji podbramkowych.  Ponadto trener Tomasz Rogóż wpuścił na boisko zawodników Akademii, którzy zdołali odwrócić losy spotkania.

Bardzo dobre 45 minut rozegrał Dawid Poliszak, który wywalczył rzut karny, który później pewnie wykonał Mateusz Wawryka. Ten sam zawodnik asystował również przy bramce Michała Waśki dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Swoje dogodne sytuacje miał również Mateusz Wawryka. Bardzo bliski podwyższenia wyniku był również Bartosz Kotra oraz Jakub Mendel.

Po tym meczu brawa należą się dla całego zespołu, jednak szczególną uwagę zwrócili na siebie nie rywale, a młodzi zawodnicy naszej Akademii, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie odstawali oni od starszych kolegów oraz nie bali się pojedynków jeden na jeden.

CANPACK Okocimski Brzesko – Talent Soccer 2:1
Bramki dla OKS: Mateusz Wawryka (k), Michał Waśko.

Okocimski KS: Jan Larysz – Michał Grzesicki, Łukasz Kulig, Mateusz Stolarz, Jakub Mendel, Arkadiusz Goryczka, Jakub Baran, Bartłomiej Mochel, Mateusz Cięciwa, Kacper Ciuruś, Jakub Ogar oraz Sergiusz Kostecki, Mateusz Wawryka, Michał Waśko, Dawid Poliszak, zawodnik testowany, Bartłomiej Kotra, Jakub Duda, Oliwier Okas.