23 czerwca 2020

Kolejna wysoka wygrana w sparingu

W swoim drugim meczu kontrolnym podopieczni trenera Tomasza Rogóża nie dali najmniejszych szans swojemu rywalowi z Zakliczyna wygrywając aż 7:2. Strzelcami bramek dla „Piwoszy” zostali: Jakub Ogar, autor dwóch trafień, Arkadiusz Goryczka, Franciszek Musiał, Jakub Duda, Oliwier Okas oraz Kacper Ciuruś, który ustalił wynik spotkania w ostatniej minucie meczu. Dla miejscowych bramki zdobyli: Filip Świderski oraz Arkadiusz Sady.

Kolejne spotkanie kontrolne CANPACK Okocimski Brzesko rozegra w najbliższy czwartek 25 czerwca o godzinie 19:00 mierząc się w Niecieczy z drugą drużyną Termalici.

Dunajec Zakliczyn – CANPACK Okocimski Brzesko 2:7
Bramki: Filip Świderski, Arkadiusz Sady – Jakub Ogar x2, Arkadiusz Goryczka, Franciszek Musiał, Jakub Duda, Oliwier Okas, Kacper Ciuruś.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Mateusz Stolarz, Jakub Baran, Łukasz Kulig, Jakub Mendel, Michał Grzesicki, Przemysław Bury, Arkadiusz Goryczka, Mateusz Wawryka, Mateusz Cięciwa, Jakub Ogar oraz Kacper Ciuruś, Oliwier Okas, Jakub Duda, Łukasz Kołodziej, Jan Larysz, Franciszek Musiał, Dawid Poliszak, Bartosz Kotra, Bartłomiej Mochel.

Już w pierwszych minutach zespół z Brzeska mógł pokosić się o strzelenie bramki. Jej autorem mógł być Mateusz Wawryka, który bezpośrednio z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę bramki. Chwile później „Piwosze” cieszyli się z pierwszego gola, którego autorem został Arkadiusz Goryczka. Piłkę dośrodkował Jakub Mendel, a pomocnik CANPACK Okocimski trafił najpierw w bramkarza, jednak przy dobitce nie dał już mu najmniejszych szans. Wynik podwyższył Jakub Ogar, który dopełnił formalności strzelając do pustej bramki. Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Tomasza Rogoża mają spotkanie pod kontrolą  bramkę kontaktową zdobyli zawodnicy z Zakliczyna. Jednak bramka ta podziałała jak przysłowiowa „płachta na byka”. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Jakub Ogar, który ponownie znalazł się w odpowiedni miejscu w polu karny nie dając szans golkiperowi  Dunajca.

W pierwszej odsłonie swoich szans na zdobycie bramki próbowali jeszcze Mateusz Cięciwa, Arkadiusz Goryczka oraz Mateusz Stolarz, jednak futbolówka nieznacznie mijała światło bramki. W samej końcówce dali o sobie znać jeszcze gospodarze, jednak bardzo ładną interwencją popisał się Karol Jurkiewicz.

W drugiej połowie na boisku pojawiła się brzeska młodzież, która nie zamierzała bronić wyniku. Mimo to drugą część lepiej zaczęli miejscowi, którzy mogli zdobyć swojego drugiego gola, jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki. Później ponownie gole zaczęli zdobywać goście z Brzeska. Wynik podwyższył Franciszek Musiał, który wykorzystał ładne dośrodkowanie Dawida Poliszaka. Krótko po tej akcji z trafienia cieszył się Arkadiusz Sady wykorzystując dośrodkowanie swojego kolegi. Kolejne trafienia były już autorstwem „Piwosze”. Z dystansu ładnym strzałem popisał się Jakub Duda podwyższając wynik meczu na 5:2. Swojego gola dołożył również Oliwier Okas, który na dwa razy próbował pokonać bramkarza. Wynik ustalił w ostatniej akcji meczu Kacper Ciuruś, który lewą stroną urwał się obrońcom i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Komentarze