14 maja 2020

Kartka z kalendarza: Miało być łatwiej

Przedstawiamy dziś krótką relację z meczu Tymbark – Okocimski Brzesko, który zakończył się wysoką wygraną „Piwoszy”, którzy strzelili tego dnia aż 10 bramek. Nie przeszkodziło im w tym sporo ilość śniegu oraz trudne warunki atmosferyczne, jakie wówczas panowały. Zapraszamy do lektury.

Już po 15 minutach było 0-3. W 8 min po dośrodkowaniu z lewej strony Szczepańskiego, Seidler „główką” pokonał M. Przechrztę. To był najładniejszy gol meczu. Cztery minuty później Poskrobko strzelił kolejnego gola. W 14 min Sacha otrzymał piłkę od Seidlera i bez problemu umieścił ją w bramce. Przed przerwą goście trafili jeszcze 4 razy.

Po zmianie stron goście atakowali z mniejszą zaciętością i w efekcie miejscowi stracili „tylko” trzy bramki. Honorowe trafienie dla Tymbarku zaliczył w 68 min K. Przechrzta strzelając do pustej bramki. Akcję poprzedzającą gola przeprowadził T. Olejarz.

Przed spotkaniem i przez większą jego część murawę pokrywał śnieg, lecz sędzia po konsultacjach z drużynami zadecydował, że mecz się odbędzie. Gospodarze twierdzili, że w trudnych warunkach łatwiej będzie się im bronić. Na ciężkiej murawie jednak wyszło lepsze wyszkolenie techniczne i doświadczenie gości.

Tymbark – Okocimski Brzesko 1-10 (0-7)
Bramki:  0-1 Seidler 8, 0-2 Poskrobko 12, 0-3 Sacha 14, 0-4 Filipczak 35, 0-5 Filipczak 37, 0-6 Marek 50, 0-7 Filipczak 45, 1-7 K. Przechta 68, 1-8 Orzeł 70, 1-9 Seidler 74, 1-10 Orzeł 84.

Tymbark: M. Przechrzta 1 – Majda 1, W. Dziadoń 1, Bokowy 1, P. Kapturkiewicz 2-Wiewiórski 1 (46 T. Olejarz 4), Szewczyk 3, K. Przechta 2, Jaroszyński 1 – Faron 1, G. Dziadoń 2.

Okocimski: Kwiek 6 (65 Witek) – Policht 6, Zając 6, Sakowicz 6 (57 Pałach), Pachota (43 Okas 6), Szczepański 7 (46 Orzeł 6), Sacha 7, Filipczak 8, Poskrobko 7, Marek 7, Seidler 7.

Sedziował: Artur Hawryszko z Krakowa.