2 maja 2020

Kartka z kalendarza: Zaświtało w Brzesku

Przedstawiamy dziś relację z drugiego meczu barażowego pomiędzy Okocimskim Brzesko, a Świtem Krzeszowice, który zakończył się remisem 2:2. Wynik ten dawał awans do III ligi drużynie z Krzeszowic, mimo iż w obu meczach padł wynik remisowy. Zapraszamy do lektury.

– Wynik dwumeczu jest remisowy – mówił po meczu grający trener gospodarzy Tomasz Szczepański. – Tym niemniej serdecznie gratuluję Świtowi awansu, choć dalej uważam, że obie drużyny zasłużyły na grę w III lidze.

Wśród gości i licznej grupy ich kibiców panowała zrozumiała euforia. Po dramatycznym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu Świt awansował, choć nie wygrał. Pierwsi zaatakowali gospodarze, lecz dwie centry Poskrobki nie zostały wykorzystane. Potem broniący wyniku 1-1 z Krzeszowic piłkarze Okocimskiego cofnęli się do obrony. Jednak w 23 min Szczepański podał na lewo, do Okasa, ten dośrodkował i Turkiewicz precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył gola. W 45 min Giszka z rzutu wolnego wrzucił piłkę na pole karne, przed linią końcową zatrzymał ją Durzyński i wycofał na linię pola bramkowego, gdzie
Jawień spokojnie opanował futbolówkę, poczekał, aż Kwiek usiądzie i wyrównał stan meczu.

-Takiego błędu obrony nie widziałem od dwóch lat, od kiedy znów tu jest czwarta liga – komentował Tomasz Szczepański. W 52 min Giszka, znów z wolnego, wrzucił piłkę na pole karne, Chlipała przelobował wychodzącego z bramki Kwieka i Giza z najbliższej odległości wepchnął futbolówkę głową do siatki. W 58 min Funek źle podał do Giszki, ten oddał piłkę gościom, by za chwilę popełnić kolejny błąd, Grzybek wyszedł w bok pola karnego i Orzeł po centrze Turkiewicza strzelił do pustej bramki.

Już do końca trwała heroiczna walka. W 75 min po dośrodkowaniu Poskrobki Orzeł „główkował” w słupek, a w 85 min po kolejnej centrze Poskrobkki, Funek desperacko „zdjął” piłkę głową, znad szykującego się do strzału Orła.

Okocimski Brzesko – Świt Krzeszowice 2-2 (1-1)  
Bramki: 1-0 Turkiewicz 23, 1-1 Jawień 45, 1-2 Giza53, 2-2 Orzeł 58.

Okocimski: Kwiek – Policht (57 Marek), Zając (80 Seidler), Sakowicz – Okas (62 Pachota), Sacha, Szczepański, Filipczak, Poskrobko – Orzeł, Turkiewicz.

Świt: Grzybek – Łuszczek, Giszka, Bursa – Jaworski (64 Szumiec), Funek, Durzyński (90 Krzyściak), Sęk – P. Giza, Jawień (76 Piątek) – Chlipała (83 Bogusz).

Sędziował: Maciej Melzer z Wadowic.
Żółte kartki: Marek – Durzyński, Grzybek.
Widzów: 2500.

Komentarze