20 kwietnia 2020

Kartka z kalendarza: Nita obronił karnego

W dzisiejszej „kartce z kalendarza” przedstawimy losy spotkania z roku 1998, gdzie w spotkaniu wyjazdowym Okocimski zmierzył się z Garbarnią Kraków. Zawody te zakończyły się podziałem punktów, a jedynego gola dla „Piwoszy” zdobył Mouyeme. Zapraszamy do lektury.

Dobre, interesujące widowisko obejrzeli nielicznie zgromadzeni widzowie w sobotnie południe na stadionie Korony. W pierwszej połowie spotkania Okocimski, posiadając lekką przewagę w środku pola, nie mógł poradzić sobie z dobrze dysponowanymi obrońcami brązowych. Mieli też garbarze sporo szczęścia, gdyż piłka dwukrotnie po strzałach rywali uderzała w poprzeczkę, a w 13 min dobrze broniący w całym meczu Nita obronił karnego. Bramkę strzelili gospodarze po jednej z wielu kontr i nieudanej pułapce ofsajdowej (trenerzy z Brzeska reklamowali spalonego) Okocimskiego: Dzierżanowski pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Łukiewiczem.

Po przerwie gra była wyrównana do ostatnich 15 min, kiedy to Garbarnia opadła z sił. Bramkę dla gości strzelił Kameruńczyk Mouyeme. Po indywidualnej akcji z głębi pola minął obrońców i bez kłopotów przerzucił piłkę nad bramkarzem gospodarzy, dobijając ją później do pustej bramki. Trener Kruk był zadowolony ze sprawdzianu z silnym rywalem.

Garbarnia – Okocimski 1-1 (1-0)
Bramki: Dzierżanowski 35 – Mouyeme 65.

Garbarnia: Nita – Gądek, Świstak, Rożek – Leśniak, Jamróz, Śliwa, Lament, Lenard – Dzierżanowski, Ścibor. Po przerwie weszli: Kuś, Jeziorek, Czerwiec, Lizak.

Okocimski: Łukiewicz – Oprządek, Zając, Trestka, Krupa – Manelski, Hermaniuk, Gruchała, Poskrobko – Białek, Policht. Po przerwie zagrali: Kwiek, Włodarczyk, Szczepański, Orzeł, Marek, Mouyeme, Filipczak, Sakowicz.

Komentarze