19 kwietnia 2020

Kibice, zawodnicy oraz trenerzy dla brzeskiego szpitala

Na portalach społecznościowych można dziś wiele przeczytać o obecenj sytuacji jak jest spowodowana pandemią koronawirusem (Covid-19). Przeczytać też można o pomocy jakiej udzielają kibice praktycznie z całej Polski na rzecz szpitali oraz ratowników medycznych. Nie inaczej jest u nas w Brzesku.

Kibice Okocimskiego Brzesko wraz z zawodnikami oraz trenerami przyłączyli się akcji i wspólnie pomogli zbierając pieniądze na pomoc dla brzeskiego szpitala. Dzięki ich determinacji i zaangażowaniu udało się zebrać pieniądze na kupno płynów dezynfekujących, środków czystości oraz … ozonatora.

„Drodzy Nasi przyjaciele, czas podsumować naszą spontaniczną zbiórkę. Dwa tygodnie temu odpowiadając poniekąd na apel dyrektora Brzeskiego szpitala w gronie naszej biało zielonej rodziny postanowiliśmy zorganizować zrzutkę, która w jakiś sposób miała pomóc pracownikom służby zdrowia. Dziś w czasach, kiedy każdy zastanawia się, co przyniesie najbliższy czas, wielu z Was postanowiło wesprzeć naszą wewnętrzną zbiórkę. Naprawdę miło nas zaskoczyliście.
Zebraliśmy 7923 zł. Wpłat dokonywali Piwosze, ale w pewnym momencie drogą pantoflową swoje małe cegiełki dokładali sportowi przyjaciele z okolic Brzeska nie koniecznie związani bezpośrednio z Okocimskim. Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i wsparli naszą zbiórkę.
Cieszyliśmy się z sukcesów innych zbiórek i różnego rodzaju akcji, ale nie chcieliśmy powielać pomocy innych dobrych ludzi. Od początku wiedzieliśmy, że pomoc ma trafić na tzw. pierwszą linię. Skontaktowaliśmy się bezpośrednio z Panem Piotrem z Pogotowia Ratunkowego i poprosiliśmy, aby to oni, jako jednostka przy szpitalu przygotowała zamówienie, które My opłacimy. Droga ta jest łatwiejsza, ponieważ służby te mają lepszy dostęp do produktów w tych trudnych czasach. Zostało złożone zamówienie na środki czystości i inne rzeczy związane z tym asortymentem, kwota zamówienia to 3875 zł. W międzyczasie udało nam się kupić 18 pięciolitrowych beczek płynu dezynfekującego w sumie za kwotę 1710 zł.
Podsumowując: 7923 zł- 3875zł- 1710zł = 2338 zł to kwota, która nam pozostała do wydania.
Podczas jednej rozmowy z Panem Piotrem okazało się, że pomocnym urządzeniem byłby OZONATOR.
Ozonator ma w Brzeskim Szpitalu pomóc w odkażaniu i dezynfekcji karetek pogotowia.
Ładną kwotę przelali nam zawodnicy oraz trenerzy Akademii Piłkarskiej CanPack Okocimski Brzesko, za co wielkie dzięki. Okocimski zawsze razem.
Dostarczyliśmy na pogotowie płyn dezynfekujący, opłaciliśmy fakturę za środki czystości, które trafiły już do ratowników medycznych, a teraz czekamy na możliwość realizacji zamówienia Ozonatora.
Jeszcze raz chcieliśmy podziękować wszystkim, a nie chcąc nikogo pominąć napiszemy:

DZIĘKUJEMY BIAŁO ZIELONEJ RODZINIE I WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY NAM ZAUFALI.” – podsumowują zbiórkę kibice Okocimskiego.

Pełną relację z akcji można przeczytać pod tym linkiem.

O pięknym geście sympatyków Okocimskiego napisała również Gazeta Krakowaska pisząc na łamach swojej gazety: –„Szczytną akcję zorganizowali kibice „Piwoszy”. Do akcji dołączyli także trenerzy CANPACK Okocimskiego oraz zawodnicy. Podczas charytatywnej zbiórki udało się zebrać ok 12 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone dla szpitala w Brzesku.”

Jesteśmy dumni, że Klub Okocimski Brzesko ma kibiców, zawodników oraz trenerów, którzy mimo trudnej sytuacji są wstanie pomóc innym osobą. Jesteśmy przekonani, że Wasza pomoc będzie doceniona i w pełni wykorzystana.

Komentarze