19 kwietnia 2020

Kartka z kalendarza: Z myślą o przyszłym sezonie.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który ukazał się w prasie dnia 8 stycznia 1997r. Przedstawia on plany „Piwoszy” przed rundą rewanżową oraz planowane transfery do jak i z klubu. Zapraszamy do lektury.

Piłkarze Okocimskiego jesienną runde rozgrywek II ligi zakończyli na ósmym miejscu. Zgromadzili oni 22 punkty na które złożyło się 5 zwycięstw, 7 remisów i 5 porażek. Od strefy spadkowej dzielą ich 4 punkty, a od trzeciego zespołu w tabeli 6 pkt…

„Piwosze” przygotowanie do rundy rewanżowej rozpoczęli 3 stycznia. Na razie trenują na własnych obiektach. 21 stycznia pojadą na 9-dniowy obóz do Międzybrodzia Bialskiego. Będą tam głównie pracować nad siłą, kondycją i wytrzymałością. Drugie zgrupowanie, tym razem w Dębicy, mają zaplanowane na przełomie lutego i marca. Gospodarze zapewnili ich, że będą mieli tam bardzo dobre warunki do zajęć. Będzie to praktycznie ostatni szlif przed inauguracją wiosennych zmagań. Przed ligą piłkarze z Brzeska rozegrają około 10 spotkań sparingowych. W pierwszym z nich zmierzą się 1 lutego z Cracovią na jej stadionie. Potem grają m.in. z Wisłą, Unią Tarnów, Garbarnią, Hutnikiem , Stalą Rzeszów i Wisłoką (trzy ostatnie mecze podczas obozu w Dębicy).

W drużynie zajdzie kilka zmian personalnych. Klub zrezygnował z usług pomocnika Mariusza Pliżgi. Ma on oferty z Hetmana Zamość i Czuwaju Przemyśl. Drugi pomocnik Artur Salamon szuka sobie nowego pracodawcy na własną rękę i klub nie czyni mu w tym wzgledzie żadnych przeszków. Odszedł także 34-letni obrońca Piotr Nazimek, który wprawdzie zapowiadał, że kończy karierę dopiero po rundzie wiosennej, ale gdy dowiedział się, iż już teraz drużyna będzie budowana z myślą o przyszły sezon, postanowił sam odejść.

A „nowe twarze”? Czynione są starania o pozyskanie bramkarza Sebastiana Łukiewicza z Hetmana Zamość. Być może decyzja w tej sprawie zapadnie już dziś. Z Wawelu ma powrócić obrońca Tomasz Trestka. W dalszym ciągu klub jest zainteresowany kupnem byłego piłkarza Cracovii Łukasza Hermaniuka, który ostatnio grał w Belgii. Dziś ma być nawiązany kontakt z jego pracodawcami, a w przyszłym tygodniu działacze Okocimskiego mają pojechać na rozmowy do Belgii. Niewykluczone, że w zespole pojawią się jeszcze inni gracze. -„Myśleliśmy o pozyskaniu Dariusza Dźwigały z Hetmana Zamość, ale przeszedł on do Górnika Zabrze. Zgłasza się do nas wielu zawodników, jednak nas interesują konkretni piłkarze na konkretną pozycję, a nie hurtowy zakup” – powiedział trener Ireneusz Adamus. Dodał on, że jego podopieczni pilnie trenują i nikt nie narzeka na zdrowie. Jedynym nieobecnym podczas poniedziałkowych i wtorkowych zajęć był Krzysztof Orzeł (ma chore dziecko, a jego żona pracuje), ale wkrótce powinien dołączyć do kolegów z drużyny.

źródło: Maciej Pytka

Komentarze