6 kwietnia 2020

Kartka z kalendarza: Nie chcieli stracić gola

Kolejna kartka z kalendarza, tym razem dotyczy meczu pierwszoligowego, w którym Okocimski Brzesko podejmował na własnym stadionie Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 0:0.

Dużo walki, kontuzji i nieskuteczności – takie wspomienie pozostawiły po sobie przeciętne derby regionu tarnowskiego. Nikt po nich nie był zadowolony. -” Ten remis jest porażką” – przekonywał Łukasz Pielorz, pomocnik „Słoników”. – ” Czujemy niedosyt. Termalica była do pokonania. Zwycięstwo chcieliśmy zadedykować naszemu trenerowi, który obchodził 40 urodziny” – powiedział Arkadiusz Ryś, stoper „Piwoszy”.

W sobotę zabrakło jakości w ofensywie. Gościom nie pomogła gra w przewadze i trójką napastników. U gospodarzy widoczny był brak, pauzującego za żółte kartki, Wojciecha Wojcieszyńskiego.  Brzeszczanie mieli też kłopot z utrzymaniem się przy piłce na połowie rywala. Mimo tych mankamentów wywalczyli punkt, który oceniali jako zasłużony. – ” Wynik jest sprawiedliwy. Zespoły koncentrowały się na tym, by nie stracić gola. To im się udało.” – uważa Piotr Darmochwał, zawodnik gospodarzy.

Termalica Bruk-Bet w sobotę miała więcej z gry. Częściej atakowała, ale jej zawodnicy w polu karnym pudłowali. Gospodarze ograniczali sie głównie do kontr. W ostatnich dwudziestu minutach po zejściu kontuzjowanego Mateusza Wawryki (trener Stach wcześniej wykorzystał limit zmian), zmuszeni byli do obrony. Tej przewagi „Słoniki” jednak nie wykorzystały. Kontuzja obrońcy „Piwoszy” była kolejną w tym spotkaniu. Po jego zakończeniu okazało się, że uraz odnowił się Danielowi Brudowi. U gości kłopoty ze zdrowiem dały o sobie znać u Damiana Piotrowskiego i Piotra Ceglarza.

Piotr Stach (trener Okocimski): – „Doskonale wiedzieliśmy z kim przyszło się nam zmierzyć. Goście to doświadczony zespół . W tym sezonie nie gra jednak z polotem. dlatego też liczyliśmy na zdobycie trzech punktów. Niestety, nie udało nam sie osiągnąć tego celu. Przyczyniło sie do tego m.in zejście Mateusza Wawryki. Wtedy zamiast o atakach myśleliśmy raczej o tym, żeby nie stracić gola.”

I liga
Okocimski Brzesko – Trmalica Nieciecza 0:0

Okocimski KS: Pączek – Wawryka, Ryś, Jacek, Niechciał, Darmochwał, Nawrot, Cebula (46′ Brud), Sobotka, Termanowski (73′ Smoliński), Szewczyk (62′ Stefański).

Termalica: Nowak, Piątek, Czerwiński, Pleva, Kiełb, Piotrowski (11′ Ceglarz (70′ Schulmeister), Pielorz, Horvath, Kaczmarczyk, Biskup (74′ Drozdowicz), Kujawa.

Sędziowali: Tomasz Kwiatkowski, Michał Pierściński oraz Boleslaw Rosa (Warszawa).
Żółte kartki: Szewczyk, Niechciał – Nowak, Kujawa.
Widzów: 900.

Komentarze