25 października 2019

Zapowiedź: Godnie pożegnać się z własną publicznością

W najbliższą sobotę 26 października o godz. 15:00 „Piwosze” podejmą na własnym stadionie zespół Wolani Wola Rzędzińska. Spotkanie to będzie ostatnim meczem w rundzie jesiennej jaki drużyna z Brzeska rozegra przed własną publicznością. Tuż przed spoktaniem Zarząd Klubu podziękuje Danielowi Polichtowi za grę oraz godne reprezentownie klubu podczas całej swojej przygody z piłką nożną.

Wolania Wola Rzędzińska jak na beniaminka IV-ligowych rozgrywek spisuje się bardzo dobrze. Po 13. kolejkach podopieczni trenera Tomasza Juszczyka plasują się na 6 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 23 punkty (7 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki). W ostatniej kolejce zespół Wolani zremisował z Watrą Białka tatrzańska 1:1 strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Jej autorem został Konrad Fryś, natomiast strzelcem bramki dla Watry był Johny Spike Gill.

Oba zespoły ostatnio rywalizowały na szczeblu IV ligowym w sezonie 2005/2006. Wówczas w dwumeczu lepsi okazali się „Piwosze”, którzy najpierw wygrali 5:0 (Grzegorz Bizoń, Krzysztof Palej x3, Dariusz Karwat) oraz 4:0 (Grzegorz Bizoń, Kaźmierczak, Rafał Bryl, Sławomir Jagła). Sezon ten okazał się być szczęśliwy dla „biało-zielonych” , ktorzy wówczas awansowali do III ligi , natomiast zespół Wolani musiał pożeganąć się z IV ligą i od następnego sezonu występował na szczeblu piątoligowym.

Ostatnie spotkania Wolanii Wola Rzędzińska:
Wolania Wola Rzędzińska – Watra Białka Tatrzańska 1:1
Wolania Wola Rzędzińska – Lubań Maniowy 2:1
Wolania Wola Rzędzińska – Unia Tarnów 2:3

Podopieczni trenera Tomasza Rogóża do rundy jesiennej mają zaledwie dwa spotkania, w których muszą zdobyć jak największą ilość punktów, by móc spokojnie przepracować okres zimowy. W ostatniej kolejce „Piwosze” pokonali na wyjeździe Wierchy Rabka Zdrój 1:0, strzelając gola w samej końcówce spotkania. Obecnie „biało-zieloni” plasują się na 14 miejscu w tabeli mając 14 punktów na koncie.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Wierchy Rabka Zdrój – CANPACK Okocimski Brzesko 0:1
CANPACK Okocimski Brzesko – Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 1:2
Poprad Muszyna – CANPACK Okocimski Brzesko 3:1

Komentarze