20 października 2019

Rezerwowi dają cenne trzy punkty

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko, którzy w ramach 13 kolejki IV ligi gr. wschodniej pokonali beniaminka z Rabki Zdrój 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Cięciwa, który wykorzystał sytuację i umieścił piłkę do pustej bramki.

Mimo zdobycia trzech punktów „Piwosze” nadal plasuje się na 14 miejscu w tabeli, jednak na swoim koncie mają o trzy „oczka”.

Szkoleniowiec Tomasz Rogóż w porównaniu z poprzednim meczem dokonał paru zmian w wyjściowej jedenastce. Od pierwszych minut swoją szanse dostał Karol Jurkiewicz, który bardzo dobrze spisywał się w niedzielnym meczu.  Ze względów osobistych od początku nie wystąpił Michał Grzesicki, którego zastąpił Marcin Woda.

W samym spotkaniu sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, jednak gdy się już takie pojawiły to na wysokości zadania stawali zawsze bramkarze obu zespołów. Bardzo dobrymi interwencjami popisał się golkiper z Brzeska, który wybronił kilka groźnych strzałów. Swoje sytuację na strzelenie gola mieli również ofensywni gracze CANPACK Okocimski Brzesko jednak i tym razem zabrakło za równo ostatniego podania jak i skuteczności.

Zdecydowanie lepiej „Piwosze” radzili sobie na początku drugiej połowy, kiedy to zamknęli gospodarzy na własnej połowie próbując zdobyć pierwszą bramkę. Swoją sytuacje mieli m.in Łukasz Kulig, Dawid Lizak czy Przemysław Bury. Najgroźniejsze sytuację mieli jednak gospodarze jednak na wysokości zadania stanął Karol Jurkiewicz. Decydujący moment meczu miał miejsc w samej końcówce spotkanie. Na strzał zdecydował się Jakub Ogar jednak piłka odbiła się od słupka bramki do której dobiegł najszybciej Mateusz Cięciwa strzelając swojego pierwszego gola na boiskach IV-ligowych.