19 października 2019

Zapowiedź: Z beniaminkiem o punkty

Runda jesienna IV ligi gr. wschodniej pomału dobiega końca. Zespół z Brzeska ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania, a najbliższe rozegra w niedziele 20 października podejmując w meczu wyjazdowym Wierchy Rabka Zdrój. Zawody te rozpoczną się o godzinie 14:00 na stadionie w Rabce Zdrój przy ul. Jana Pawła II.

Zespół z Rabki Zdrój jak na beniaminka radzi sobie całkiem dobrze na boiskach IV-ligowych. Po 12 kolejkach Wierchy plasują się na 10 miejscu w tabeli mając na swym koncie 17 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy, 5 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Marcina Zubka ulegli Watrze Białka Tatrzańska 1:3. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: dwukrotnie Krystian Dudek, Johny Spike Gill oraz Rafał Kostrzewa, który zanotował trafienie samobójcze. Aktualnie drużyna z Rabki ma 6 punktów przewagi nad CANPACK Okocimski Brzesko, który obecnie plasuje się na miejscu 14.

Jeśli chodzi o strzelców bramek to najlepszym snajper w drużynie jest obecnie Tomasz Ciećko, który ma na swoim koncie 5 bramek. O dwa gole mniej mają z kolei Łukasz Pazurkiewicz oraz Michał Czubin, który za razem musi uważać na swoje poczynania boiskowe, gdyż ma na swoim koncie trzy żółte kartki.

Ostatnie spotkania Wierchy Rabka Zdrój:
Watra Białka Tatrzańska – Wierchy Rabka Zdrój 3:1
Lubań Maniowy – Wierchy Rabka Zdrój 0:0
Wierchy Rabka Zdrój – Wolania Wola Rzędzińska 1:2

Niedzielne spotkanie będzie kolejną okazją dla CANPACK Okocimski Brzesko by przerwać czarną serie i zdobyć bardzo ważne trzy punkty, które pozwoliłby na złapanie kontaktu ze środkiem tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Rogóża ulegli na własnym terenie rezerwą pierwszoligowej Termalici Bruk-Bet Nieciecza 1:2. Jedynego gola dla „biało-zielonych” zdobył wracający po kontuzji Marcin Woda. Dobra wiadomością jest powrót do kadry Jakuba Barana, który ostatnio pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 1:2
Poprad Muszyna – CANPACK Okocimski Brzesko 3:1
CANPACK Okocimski Brzesko – GKS Drwinia 1:1

Komentarze