20 września 2019

Zapowiedź: Czas na rewanż

Już w najbliższą sobotę czekają nas kolejne piłkarskie emocje. Tym razem zespół CANPACK Okocimski Brzesko uda się Tarnowa by tam w ramach 9. kolejki IV ligi gr. wschodniej rozegrać mecz z miejscową Tarnovią. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 16:00 na stadionie przy Bandrowskiego 9.

Zawodnicy Tarnovii Tarnów nie najlepiej rozpoczęli sezon 2019/2020, w którym po 9 kolejkach mają na swoim koncie raptem sześć punktów (2 zwycięstwa, 0 remisów, 6 porażek) co pozwala im na zajęcie 13 lokaty w tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Wojciecha Gucwy odnieśli swoje drugie zwycięstwo w lidze pokonując w meczu wyjazdowym Watrę Białka Tatrzańska 3:1. Bramki dla „biało-czerwony” zdobyli: Sławomir Zubel, Wojciech Mącior oraz Bartosz Tokarczyk. Z kolei jedynego gola dla gospodarzy zanotował Mariusz Zubek.

Patrząc na statystyki naszego najbliższego rywala to są one bardzo zbliżone do wyników CANPACK Okocimski Brzesko. Do tej pory Tarnowianie zdołali strzelić 11 bramek tracąc przy tym 18 goli (tyle samo straconych bramek mają „Piwosze”). Kolejna rzecz, która łączy oba zespoły to fakt, że w obecnym sezonie drużyny zdobyły raptem jedno zwycięstwo na swoim boisku ponosząc jednocześnie 3 porażki. Mimo to najlepszym strzelcem zespołu jest Wojciech Mącior, który ma na swoim koncie 5 strzelonych bramek.

Ostatnie spotkania Tarnovii Tarnów:
Watra Białka Tatrzańska – Tarnovia Tarnów 1:3
Lubań Maniowy – Tarnovia Tarnów 1:0
Tarnovia Tarnów – Wolania Wola Rzędzińska 5:2

Sobotnie spotkanie będzie bardzo istotne dla zespołu CANPACK Okocimski Brzesko. Ewentualna wygrana pozwoli oddalić się od dolnej strefy tabeli, w której robi się co raz ciaśniej. Zwycięstwo da również trochę spokoju w szeregach „Piwoszy”, którzy ostatnio musieli przełknąć kilka goryczy porażek. Dotychczasowe wyniki obu zespołów na pewno spowodują, że każdy z zespołów będzie chciał przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyć co z pewnością możne mieć wpływ na emocjonujący pojedynek.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Unia Tarnów 0:3
Limanovia Limanowa – CANPACK Okocimski Brzesko 0:2
CANPACK Okocimski Brzesko – Orkan Szczyrzyc 2:3

10. kolejka:
Pauza: Poprad Muszyna.

Barciczanka Barcice – Sandecja II Nowy Sącz 21 września, 15:00
Orkan Szczyrzyc – Bocheński KS 22 września, 15:00
Limanovia Limanowa – Glinik Gorlice 22 września, 16:30
Unia Tarnów – Poprad Rytro 21 września, 16:00
Tarnovia Tarnów – CANPACK Okocimski KS Brzesko 21 września, 16:00
GKS Drwinia – Watra Białka Tatrzańska 21 września, 14:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Lubań Maniowy 22 września, 11:00
Wierchy Rabka Zdrój – Wolania Wola Rzędzińska 22 września, 15:00

Komentarze