17 września 2019

Zapowiedź: Iść za ciosem

Przed zawodnikami CANPACK Okocimski Brzesko kolejne ligowe starcie, w którym to zmierzą się z tarnowska Unią. Spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą środę 18 września o godzinie 16:30 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Na to spotkanie nie trzeba zbytnio mobilizować kibiców jak i samych zawodników. Od zawsze pojedynki między oba drużynami cieszyły się dużym zainteresowaniem, a i sami zawodnicy gwarantowali emocje do ostatniego gwizdka sędziego. Podobnie może być i tym razem mimo, że obie drużyny dzieli kilka miejsc w ligowej tabeli. Obecnie zespół „Jaskółek” plasuje się na trzecim miejscu mając 16 punktów na koncie. Tyle samo „oczek” ma również drużyna z Gorlic, która znajduje się na miejscu pierwszym. W ostatniej kolejce Unia musiała mocno się napracować by zdobyć trzy punkty, które zagwarantowała sobie dopiero w doliczonym czasie gry strzelając bramki w 90 oraz 94 minucie meczu pokonując tym samym Watrę Białka Tatrzańska 2:1. Autorami goli w tym spotkaniu zostali: Łukasz Popiela oraz Mateusz Nowak dla gospodarzy oraz Johnny Spike Gill dla zespołu z Podhala.

Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego bardzo dobrze prezentują się w akcjach ofensywnych, w których do tej pory zdobyli łącznie 19 bramek. Spory udział w tym wyniku ma Artur Biały, który ma na swoim koncie aż 8 trafień. Warto dodać, że większość tych goli zawodnicy z Tarnowa zdobyli w meczach wyjazdowym strzelając ich aż 12. Bolączka zespołu jest jednak gra w defensywie na boiskach rywali, na których drużyna straciła 8 bramek (9 wszystkich straconych).

Ostatnie spotkania Unii Tarnów:
Unia Tarnów – Watra Białka Tatrzańska 2:1
Unia Tarnów – Lubań Maniowy 2:0
Wolania Wola Rzędzińska – Unia Tarnów 3:5

Mimo, że faworytem środowego spotkania jest zespół Unii to można być pewnym, że zawodnicy CANPACK Okocimski staną na wysokości zadania i postarają się sprawić kolejną niespodziankę. Podbudowani ostatnią wygraną z Limanovią 2:0 „Piwosze” będą chcieli iść za ciosem i zdobyć kolejne ważne punkty. „Mam nadzieję, że wszystko co najgorsze już za nami. W środę czeka nas trudna przeprawa z Unią Tarnów. Jednak i w tym meczu powalczymy o komplet punktów bo zawsze o to się gra. Może ten dzisiejszy mecz będzie meczem przełomowym, po którym zacznie to wszystko iść w odpowiednim kierunku” – podkreśla trener Tomasz Rogóż.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Limanovia limanowa – CANPACK Okocimski Brzesko 0:2
CANPACK Okocimski Brzesko – Orkan Szczyrzyc 2:3
Sandecja Ii Nowy Sacz – CANPACK Okocimski Brzesko 8:0

Komentarze