17 sierpnia 2019

Pewna wygrana z Popradem Rytro

Bardzo dobre spotkanie rozegrali podopieczni trenera Tomasza Rogóża, którzy w inauguracyjnym meczu przed własną publicznością pokonali beniaminka z Rytra 2:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali Dawid Lizak oraz Łukasz Kulig. Ponadto zespół Popradu kończył mecz w osłabieniu gdyż drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną obejrzał Kamil Lizoń. Obecnie CANPACK Okocimski Brzesko plasuje się na trzecim miejscu w tabeli mając sześć punktów na koncie.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla „Piwoszy”, którzy już w 6 minucie meczu zdobyli pierwszą bramkę w meczu. Jej autorem został Dawid Lizak, który po podaniu Michała Waśko pokonał bramkarza gości. W odpowiedzi kibice zobaczyli próbę Mateusza Poczkajskiego, który strzałem z głowy próbował pokonać Nikodem Śniega. Chwilę później aktywny w meczu Arkadiusz Goryczka próbował zaskoczyć bramkarza Popradu strzałem z dystansu jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. W 19 minucie swoją szansę na wyrównanie miał Nikolas Kaćmarćik jednak i jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał z kolei Przemysław Bury, który w 25 minucie meczu po dośrodkowaniu Jakuba Barana strzelił wprost w bramkarza z Rytra. Osiem minut później przed szansą zdobycia drugiej bramki stanął Dawid Lizak, jednak jego strzał ponownie zdołał wybronić golkiper parując futbolówkę na rzut rożny. W pierwszej połowie mimo przewagi oraz składnych akcji gospodarzy nie padło już więcej bramek, a te mogli zdobyć: Michał Grzesicki Arkadiusz Goryczka oraz ponownie Przemysław Bury.

Na początku drugiej odsłony meczu nie zobaczyliśmy zbytnio akcji podbramkowych. Mimo to zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko więcej mieli z gry oraz mądrze rozgrywali piłkę miedzy sobą. Pierwszą groźną akcję podopieczni trenera Tomasz Rogóża mieli dopiero w 62 minucie meczu. Wówczas Dawid Lizak dośrodkował w pole karne gdzie najwyżej wyskoczył wprowadzony w drugiej połowie Jakub Ogar, który strzał z głowy posłał piłkę tuż obok bramki. Minutę później wynik na tablicy świetlnej powinien się zmienić na 2:0, jednak w idealnej sytuacji oraz zamieszaniu w polu karny nie piłki do siatki nie skierowali ani Dawid Lizak ani Marcin Woda. „Piwosze” dopięli swego w 72 minucie kiedy to Sergiusz Kostecki dośrodkował z rzutu rożnego idealnie na głowę wbiegającego Łukasza Kuliga, który podwyższył wyniki na 2:0. Mimo pozytywnego wyniku zawodnicy z Brzeska nie skupili się na bronieniu wyniku tylko w dalszym ciągu atakowali bramkę gości. Swoich sił z dystansu próbował Marcin Woda oraz Sebastian Greń. Wynik mógł ustalić 15-letni Kacper Ciuruś, który przejął piłkę, lecz jego strzał pewnie wyłapał bramkarz Popradu Rytro.

Bramki
Dawid Lizak 6, Łukasz Kulig 72.

Żóte kartki
Kamil Lizoń.

Czerwone kartki
Kamil Lizoń.
Sędzia
Przemysław Greń (KS Oświęcim).

Widzowie
130.


Okocimski KS:
Nikodem Śnieg - Jakub Baran, Łukasz Kulig, Sergiusz Kostecki, Maciej Pawlik - Jakub Duda, Michał Grzesicki (65' Marcin Woda), Arkadiusz Goryczka, Michał Waśko (75' Kacper Ciuruś), Przemysław Bury (65' Jakub Ogar) - Dawid Lizak (82' Sebastian Greń).

Skład rywali:
Jakub Bieniek - Bogusław Gołdyn, Grzegorz Ciężobka, Paweł Szczepanik, Adam Buk, Grzegorz Duda, Hubert Wardęga (Arkadiusz Janikowski), Bartosz Nowakowski (30' Kamil Lizoń), Stanisław Gołdyn (80' Piotr Jabłoński), Nikolas Kaćmarćik (87' Michał Izworski), Mateusz Poczkajski.
Komentarze