7 czerwca 2019

Z bocheńskim na zakończenie sezonu

W najbliższą sobotę 8 czerwca zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko po raz ostatni w sezonie 2018/2019 wybiegną na boiska czwartoligowe. W swoim ostatnim meczu podopieczni trenera Rafała Polichta udadzą się do pobliskiej Bochni by tam zmierzyć się z miejscowym BKS’em. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 16:00 na stadionie przy ul. Parkowej 3 w Bochni.

Zespół Bocheńskiego na dwie kolejki przed końcem sezonu plasuje się na wysokim szóstym miejscu w tabeli mając na koncie 41 punktów (11 zwycięstw, 8 remisów oraz 9 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Janusza Piątka zwyciężyli z Watrą Białka Tatrzańska 4:3 zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Autorami bramek w tym meczu zostali: Łukasz Pazurkiewicz, Michał Czubin oraz Kacper Bartos dla ekipy z Podhala, natomiast dla BKS’u strzelali dwukrotnie Mateusz Kasprzyk (były zawodnik CANPACK Okocimski Brzesko), Daniel Bukowiec oraz Kamil Rynduch, który ustalił wynik meczu w 93 minucie.

Drużyna z „miasta soli” ma za sobą bardzo udaną rundę wiosną dzięki której tak naprawdę mogą cieszyć się z pewnego utrzymanie na szczeblu czwartoligowym. Na zakończenie rundy jesiennej zespół plasował się w dolnej części tabeli z 13 punktami na koncie.

W ostatnim meczu obu zespołów zanotowano wynik remisowy 2:2, z którego z pewnością nie byli zadowoleni goście, gdyż do 80 minuty za sprawą Macieja Rogóża oraz Tomasza Palonka zespół prowadzili 2:0. Ostatniego słowa w meczu nie powiedzieli natomiast „Piwosze” i po bramkach Mateusza Wawryki oraz Dawida Lizaka zdołali doprowadzić do wyrównania.

Ostatnie spotkania BKS Bochnia:
Watra Białka Tatrzańska – BKS Bochnia 3:4
BKS Bochnia – Poprad Muszyna 1:1
Orkan Szczyrzyc – BKS Bochnia 0:2

„Piwosze” mimo utrzymania się w IV lidze będą chcieli z pewnością zakończyć obecne rozgrywki z kompletem punktów. Pomóc w tym mają Tomasz Gałka oraz Dawid Lizak, którzy wracają do kadry po przymusowej karze za nadmiar żółtych kartoników. W ostatniej kolejce zawodnicy trenera Rafała Polichta podzielili się punktami z Barciczanką Barcice remisując 1:1.

Przypomnijmy, że CANPACK Okocimski Brzesko w ostatniej kolejce miał zmierzyć się z Olimpią Pisarzowa, która po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek czwartoligowych, dzięki czemu „biało-zieloni” otrzymają trzy punkty.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Barciczanka Barcice 1:1
Lubań Maniowy – CANPACK Okocimski Brzesko 1:2
Limanovia Limanowa – CANPACK Okocimski Brzesko 3:1

Komentarze