26 maja 2019

„Piwosze” – drużyna walcząca do końca

Waleczni, konsekwentni oraz ambitni tak można nazwać „Piwoszy” po niedzielnym spotkaniu z Lubaniem Maniowy, który zakończył się wygraną CANPACK Okocimski Brzesko wynikiem 2:1. Autorami bramek w tym spotkaniu zostali Sergiusz Kostecki i Przemysław Bury dla zespołu z Brzeska oraz Sylwester Kurnyta dla zespołu Lubania. Dzięki zwycięstwu zespół awansował na 10 miejsce w tabeli mając w swym dorobku 36 punktów.

Mimo pozytywnego wyniku to zawodnicy trenera Rafała Polichat od samego początku spotkania mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce oraz stworzenia sobie sytuacji podbramkowych. Efektem tego była stracona bramka po stałym fragmencie gry, a autorem gola został w 15 minucie Sylwester Kurtyna, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Davida Sydorchuka. Wcześniej po gola mógł pokusić się Jakub Kasprzyk, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Nikodem Śniega.

Tak naprawdę to zespół z Brzeska zaczął grać dopiero po 20 minutach meczu. Wtedy przed szansą strzelenia wyrównującej bramki stanął dwukrotnie Tomasz Gałka, którego w ostatnim momencie gry zablokowali obrońcy Lubania. Chwile później swoich sił spróbował Arkadiusz Goryczka lecz i jego strzał nie przedarł się przez obronę gospodarzy. Najbliżej strzelenia gola był natomiast Maciej Pawlik, którego strzał powędrował na poprzeczkę bramki. Na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy goście dopięli swego. Sfaulowany w polu karnym został Mateusz Wawryka, a jedenastkę pewnie wykonał Sergiusz Kostecki.

W drugiej odsłonie „Piwosze” nie zwalniali tempa i w dalszym ciągu walczyli o zgarniecie pełnej puli. Dobrą zmianę dał również Michał Waśko, który pojawił się na boisku w drugiej odsłonie meczu. To po jego asyście Przemysław Bury ustalił wynik meczu strzelając w 81 minucie meczu. Michał miał również swoją sytuację na zdobycie swojego debiutanckiego gola w barwach „Piwoszy” jednak ostatecznie zabrakło trochę szczęścia. Spotkanie mogło zakończyć się podziałem punktów, gdyż w doliczonym czasie gry groźny strzał oddał zawodnik miejscowych, a golkiper z Brzeska zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową.

Bramki
Sylwester Kurnyta 15 - Sergiusz Kostecki 41(k), Przemysław Bury 82.

Żóte kartki
Jakub Kasprzyk, Maciej Grecki - Dawid Lizak, Tomasz Gałka, Przemysław Bury.

Czerwone kartki
Sędzia


Widzowie
90.


Okocimski KS:
Nikodem Śnieg - Jakub Baran, Daniel Policht, Łukasz Kulig, Maciej Pawlik - Mateusz Wawryka (90' Konrad Kołodziej), Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki (65' Michał Waśko), Przemysław Bury (85' Łukasz Kołodziej), Jakub Duda - Tomasz Gałka (75' Dawid Lizak).

Skład rywali:
Artur Świerad - Dawid Antolak, Bartłomiej Augustyn, Dominik Gorlicki, Mirosław Jandura, Jakub Kasperczyk, Sylwester Kurnyta, Dominik Rzymowski (73' Sebastian Kurowski), Norbert Sarna (87' Marek Sikora), David Sydorchuk (70' Przemysław Zagata), Maciej Górecki.
Komentarze