24 maja 2019

Z Lubaniem w niedziele

Już tylko trzy spotkania w obecnym sezonie ma do rozegrania zespół CANPACK Okocimski Brzesko, a najbliższym rywalem z którym przyjdzie się mierzyć „Piwoszom” to Lubań Maniowy. Zawody te rozegrane zostaną w niedziele 26 maja o godzinie 12:00 na stadionie w Maniowy.

Lubań Maniowy to zespół, który obecnie znajduje się na 9 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 35 punktów (10 zwycięstw, 5 remisów oraz 11 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Grzegorza Hajnosa ulegli Watrze Białka Tatrzańska 0:2. Bramki na wagę trzech punktów zdobył dwukrotnie Maciej Rzadkosz. Porażka ta przerwała jednocześnie zwycięską passę pięciu spotkań z rzędu zespołu z Maniowy.

Obecna runda w wykonaniu zawodników Lubania jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Na jesień drużyna miała na swoim koncie 16 punktów co dało jej miejsce w dolnej części tabeli. Obecnie po serii zwycięstw za równo z zespołami z dolnej jak i z górnej części tabeli zawodnicy mogą cieszyć się zdobyciem 19 punktów w rundzie wiosennej co znacząco wpłynęło na obecną pozycję.

Oprócz rozgrywek ligowych drużyna walczy również w Pucharze Polski, w którym wywalczyła awans do finału okręgu Nowego Targu, pokonując w meczu półfinałowym Zaporę Kluszkowce 2:3.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów lepszy okazał się CANPACK Okocimski Brzesko, który po bramce Przemysława Burego w 89 minucie meczu pokonał ekipę Lubania wynikiem 1:0.

Ostatnie spotkania Lubań Maniowy:
Watra Białka Tatrzańska – Lubań Maniowy 2:0
Lubań Maniowy – Poprad Muszyna 6:3
Orkan Szczyrzyc – Lubań Maniowy 0:3

Zawodnicy trenera Rafała Polichta czeka kolejny ważny mecz. Chcąc zapewnić sobie spokojne utrzymanie „Piwosze” muszą zdobyć punkty w niedzielnym spotkaniu. Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce drużyna z Brzeska uległa na wyjeździe Limanovii Limanowa 1:3. Obecnie „biało-zieloni” plasują się na 11 miejscu w tabeli mając w swym dorobku 33 punkty.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Limanovia Limanowa- CANPACK Okocimski Brzesko 3:1
CANPACK Okocimski Brzesko – Watra Bialka Tatrzańska 1:3
Poprad Muszyna – CANPACK Okocimski Brzesko 0:0

Komentarze