10 maja 2019

Z Watrą o kolejne punkty

Przed nami 25 kolejka IV ligi gr wschodniej, w której to CANPACK Okocimski Brzesko zmierzy się przed własną publicznością z Watrą Białka Tatrzańska. Spotkanie to zaplanowano w sobotę 11 maja o godzinie 15:30 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Zespół Watry obecnie znajduje się na wysokim piątym miejscu w tabeli mając w swym dorobku 42 punkty (13 zwycięstw, 3 remisy oraz 7 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Marcina Manelskiego zrobili nie lada niespodziankę wygrywając z Limanovią Limanowa 2:0. Autorami bramek w tym meczu zostali: Sebastian Świerzbiński oraz Mateusz Zając. Dobre wyniki zespołu to również duża zasługa Łukasza Pazurkiewicza, który jest zdecydowanym liderem strzelców swojego zespołu, mając w swym dorobku aż 20 strzelonych bramek.

Porównując spotkania wyjazdowe z meczami przed własną publicznością to zdecydowanie lepiej zespół z Podhala radzi sobie na własnym terenie. Spośród 11 spotkań aż 9-krotnie zdobywał komplet punktów, przegrywając tylko jedno spotkanie. Znacznie łatwiej również zawodnicy trafiali do siatki rywala, gdzie łącznie zdobyli aż 31 bramek przy zaledwie 13 straconych. Trochę gorzej wiedzie się drużynie w meczach wyjazdowych, gdzie na rozegranych 12 spotkaniach zdołali zwyciężyć tylko 4 mecze, remisując 2 oraz przegrywając 6 spotkań. Gorzej wygląda również bilans bramkowy, który wynosi 19-26.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów, lepsza okazała się Watra Białka Tatrzańska, która po golu Łukasza Pazurkiewicza pokonała CANPACK Okocimski 1:0.

Ostatnie spotkania Watra Białka Tatrzańska:
Limanovia Limanowa – Watra Białka Tatrzańska 0:2
Orkan Szczyrzyc – Watra Białka Tatrzańska 1:2
Watra Białka Tatrzańska – Unia Tarnów 1:1

Zespół trenera Rafała Polichta po ostatnim remisie z Popradem Muszyna z pewnością będzie chciał dopisać kolejne ważne punkty w kontekście utrzymania się na szczeblu IV ligowym. Niestety pod znakiem zapytania stoi występ Tomasza Gałki oraz Daniela Polichta, którzy narzekają na drobne urazy. Z kadry meczowej wypadł również Michał Grzesicki, który boryka się z kontuzją pleców. Mimo problemów kadrowych zespół będzie chciał się zrewanżować za porażkę z ubiegłej rundy, gdzie przegrali 0:1.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Poprad Muszyna – CANPACK Okocimski Brzesko 0:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Orkan Szczyrzyc 1:1
Dunajec Zakliczyn – CANPACK Okocimski Brzesko 1:4

Komentarze