19 kwietnia 2019

Wielka Sobota z CANPACK Okocimski Brzesko

CANPACK Okocimski Brzesko w Wielką Sobotę sprawdzi formę zespołu z Szaflar, z którym rozegra ligowe spotkanie w ramach 21 kolejki IV ligi gr. wschodniej. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 11:00 na miejskim stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Nie tak wyobrażali sobie start rundy rewanżowej zawodnicy LKS Szaflary, którzy w dotychczas rozegranych meczach nie zdobyli choćby jednego punktu, ulegając aż w pięciu spotkaniach z rzędu. Rezultat ten sprawił iż zespół spadł na przedostatnie miejsce w tabeli mając w swym dorobku 17 punktów. W ostatniej kolejce LKS uległ w meczu z Watrą Białka Tatrzańska 4:2.

Nie najlepiej zespół radzi sobie również w meczach wyjazdowych. W dotychczas rozegranych dziewięciu spotkaniach zawodnicy zainkasowali raptem 5 punktów. Nie najlepiej wygląda również bilans bramowy w meczach wyjazdowych, który wynosi 7:17 co jest jednym z najgorszych wyników w lidze.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów lepsi okazali się goście z Brzeska, którzy zwyciężyli 3:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Przemysław Bury, Mateusz Wawryka oraz Dawid Lizak. Honorowe trafienie dla miejscowych zanotował z kolei Dariusz Baboń.

Ostatnie spotkania LKS Szaflary:
LKS Szaflary – Watra Biała Tatrzańska 2:4
Poprad Muszyna – LKS Szaflary 2:1
LKS Szaflary – Orkan Szczyrzyc 0:1

W obozie CANPACK Okocimski Brzesko panują z goła odmienne nastroje. Po dwóch zwycięstwach z rzędu zespół trenera Rafała Polichta zamierza iść za ciosem i w najbliższą sobotę chce zainkasować kolejne trzy punkty. Wygrana „biało-zielonych” pozwoliłaby trochę na „złapaniu oddechu” i uspokojenia sytuacji w ligowe tabeli.

Podczas sobotniego meczu szkoleniowiec „Piwoszy” nie będzie mógł skorzystać usług Przemysława Burego oraz Mateusza Wawryki. Pierwszy z nich nabawił się kontuzji w ostatnim meczu, natomiast „Dixi” musi pauzować, za nadmiar żółtych kartek. Do kadry wraca natomiast Michał Waśko, który ostatnio narzekał na uraz stawu skokowego.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
GKS Drwinia – CANPACK Okocimski Brzesko 0:1
CANPACK Okocimski Brzesko – Sandecja II Nowy Sącz 3:0 (wo)
Unia Tarnów – CANPACK Okocimski Brzesko 4:1

Komentarze