22 marca 2019

W sobotę z Glinikiem Gorlice

Kolejne spotkanie na własnym stadionie w rundzie wiosennej rozegrają zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko, którzy tym razem zmierzą się z drużyną Glinika Gorlice. Mecz ten rozegrany zostanie 23 marca o godzinie 15:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Przypominamy, że sobotnie zawodny rozegrane zostaną bez udziału publiczności.

Zespół z Gorlic bardzo udanie rozpoczął rundę rewanżową pokonują na własnym stadionie ekipę z Białki Tatrzańskiej wynikiem 2:0. Autorami tego zwycięstwa byli Marcin Szary oraz Łukasz Krzysztoń, którzy w przeciągu dwóch minut wpisali się na listę strzelców ustalając tym samym wynik meczu. Niestety drugi z nich nie dotrwał do końca zawodów z powodu drugiej żółtej kartki. Obecnie zespół trenera Daniela Dawieca zajmuję ósmą lokatę w liigowej tabeli mając w swym dorobku 21 punktów.

Warto wspomnieć, że zespół Glinika w okresie zimowym wzmocnił się dwójką zawodników z Ameryki Południowej. Mowa tu o 21-letnim Kolumbijczyku Santiago Alejandro Casallas Zuluaga oraz 19-letnim Brazylijczyku Guilherme Henrique Da Silva. Obaj zawodnicy zdążyli zadebiutować w nowej drużynie występując w ostatnim meczu z Watrą Białka Tatrzańska. Najlepszym strzelcem zespołu jest natomiast Konrad Grela, który zdobył dla „biało-niebieskich” 10 bramek.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów lepszy okazał się być CANPACK Okocimski, który pokonał na wyjeździe Glinik Gorlice 3:1. Bramki wówczas zdobyli: Sergiusz Kostecki, Tomasz Grzyb oraz Tomasz Gałka. Honorowe trafienie dla miejscowych zdobył natomiast Piotr Marynowski.

Podopieczni trenera Rafała Polichta będą mieli okazję do zdobycia pierwszego zwycięstwa w rundzie rewanżowej. W ostatniej kolejce z powodu wtargnięcia kibiców na murawę spotkanie musiało zostać przerwane. Sytuacja ta miała miejscy przy wyniku 1:2 dla zespołu Tarnovii. Jedyną bramkę dla „biało-zielonych” zdobył z rzutu karnego Sergiusz Kostecki.

Komentarze