11 grudnia 2018

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu trampkarzy

Przedstawiamy podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu pierwszej drużyny trampkarzy, która zakończyła rozgrywki na wysokim drugim miejscu w Małopolskiej 2 Lidze Trampkarzy. O podsumowanie oraz oceną swoich podopiecznych poprosiliśmy trenera zespołu Radosława Jacka.

Bardzo dobre wyniki nie były by możliwe, gdyby nie sumienna oraz ciężka praca jaką zawodnicy wykonali podczas treningów. – Jesienna część sezonu w naszym wykonaniu była bardzo udana, ale jednocześnie chcę podkreślić, że dobra gra tych chłopaków nie byłaby możliwa bez ich ciężkiej pracy na treningach. Wywalczony awans do Małopolskiej 1 Ligi Trampkarzy był nagroda za ten okres. Tworzymy ambitny zespół i oczywiście wywalczony sukces jest dużym osiągnięciem, ale wiemy że kilka rzeczy w tej części sezonu nam nie wyszło gdyż moglibyśmy powalczyć o pierwsze miejsce w tabeli – ocenia szkoleniowiec.

Mimo bardzo dobrych wyników jakie osiągnął zespół trener oraz zawodnicy nie spoczywają na laurach i w dalszym ciągu będą pracować nad poprawą swojej gry – Uważam, że mimo osiągniętego wyniku w obecnych rozgrywkach nasza gra wymaga ciągłej poprawy. Okazją do tego będzie dobrze przepracowany okres zimowy, w którym będziemy mogli wyeliminować nasze mankamenty.

Pierwsza liga to zdecydowanie duże wyzwanie dla samych zawodników ale również dla trenera, który musi odpowiednio przygotować zespół do gry na tym szczeblu rozgrywkowym – Myślę, że kilka drużyn z drugiej ligi było bardzo ciekawych i wymagających. Na pewno pierwsza liga postawi nam jeszcze trudniejsze warunki, do których będziemy musieli się szybko przystosować. Myślę, że na pierwszy mecz będziemy gotowi tak aby z powodzeniem grać w tej lidze. W okresie przygotowawczym skupimy się na poprawie elementów, które szwankowały w tym sezonie i będziemy trenować też inne ustawienie taktyczne by móc jeszcze lepiej rozgrywać nasze akcje.

W drużynie pojawiło się kilku nowych zawodników dla których był to pierwszy raz rozgrywanie spotkań na tym poziomie. – Jeżeli chodzi o zawodników, którzy weszli w wiek trampkarzy oceniam pozytywnie. Mamy pięciu zawodników, którzy trenują z rocznikiem 2004. Każdy z nich robi systematyczne postępy, które są widoczne nie tylko na treningu ale również podczas spotkań ligowych. Dużo zawodników pokazało, że rozwija się w dobrym kierunku jednak nie chcę wyróżniać ich tu indywidualnie. Każdy z nich zostanie poinformowany podczas ostatniego treningu jak został oceniony i co musi poprawić, żeby stać się lepszym człowiekiem jak i piłkarzem -podsumowuje trener Radosław Jacek.

Po krótkim urlopie zawodnicy wrócą do treningów, a te z pewnością nie będą należały do najłatwiejszych. Zespół ma już dokładnie rozplanowany okres przygotowawczy przed startem nowego sezonu. – Obecnie trenujemy do 23 grudnia, jednak dzień wcześniej udamy się na turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. Do treningów wrócimy natomiast 8 stycznia, a pięć dni później wyjedziemy na obóz przygotowawczy i cieszę się że będziemy mieli na mim aż 24 zawodników. W planach mamy rozegrać również 7-8 sparingów z bardzo dobrymi zespołami.

Komentarze