26 października 2018

Barciczanka Barcice vs CANPACK Okocimski Brzesko

Przed zespołem CANPACK Okocimski Brzesko wyjazdowe spotkanie, w którym w ramach 13 kolejki IV ligi gr. wschodniej zmierzy się z Barciczanką Barcice. Mecz ten rozegrany zostanie w najbliższą sobotę 27 października o godzinie 14:00 na stadionie w Barcicach. Głównych arbitrem sobotnich zawodów zostanie natomiast Tomasz Tatarzyński z Krakowa.

Barciczanka Barcice w ubiegłym sezonie zajęła pierwsze miejsce w lidze, gwarantując sobie tym samym grę w meczach barażowych o awans do III ligi. Niestety w dwumeczu lepszy okazał się Hutnik Kraków, który wygrał oba spotkania awansując tym samym na wyższy szczebel rozgrywkowy (2:1, 0:6). Obecnie podopieczni trenera Łukasza Biernackiego plasują się na miejscu 9 mając w swoim dorobku 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis oraz 6 porażek). W ubiegłej kolejce Barciczanka uległa w meczu wyjazdowym Watrze Białka Tatrzańska aż 4:1, ponosząc tym samym trzecią porażkę z rzędu.

Zespół z Sądecczyzny zdecydowanie lepiej radzi sobie przed własną publicznością. To właśnie na własnym stadionie zawodnicy zdobyli 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka), strzelając przy tym 13 bramek, a tracą ich zaledwie 4. „Piętą Achillesową” są natomiast spotkania wyjazdowe. Tu Barciczanka wygląda znacznie gorzej, gdyż na rozegranych 6 meczy zdołała wygrać zaledwie jedno ponosząc przy tym aż 5 porażek. Nie najlepiej wygląda również wyjazdowy bilans bramkowy, który wynosi 4-15. Mimo to najlepszym strzelcem zespołu jest Marek Maślejak, który dotychczas zdobył pięć bramek. Niestety zawodnik ten w meczu z CANPACK Okocimski nie będzie mógł pokazać swoich strzeleckich umiejętności z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Ostatnie spotkania Barciczanki Barcice:
Watra Białka Tatrzańska – Barciczanka Barcice 4:1
Barciczanka Barcice – Poprad Muszyna0:2
Orkan Szczyrzyc – Barciczanka Barcice 1:0

Przed zawodnikami CANPACK Okocimski kolejne ważne spotkanie o ligowe punkty. Po ostatnim zwycięstwie nad Lubaniem Maniowy zespół awansował na 10 miejsce w tabeli tracąc tym samym jeden punkt do swojego sobotniego rywala. Jedynego gola w tym meczu zdobył w doliczonym czasie gry Przemysław Bury. W meczu z Barciczanką na pewno nie zobaczymy Dawida Lizaka, który wraca do zdrowia po kontuzji kostki. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Daniela Polichta, który narzeka na ból pleców. Po za tym wszyscy zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Lubań Maniowy 1:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Limanovia Limanowa 1:2
Watra Białka Tatrzańska – CANPACK Okocimski Brzesko 1:0

13 kolejka:

Barciczanka Barcice CANPACK Okocimski KS Brzesko 27 października, 14:00
Bocheński KS Watra Białka Tatrzańska 27 października, 14:30
Olimpia Pisarzowa Poprad Muszyna 28 października, 13:00
Tarnovia Tarnów Orkan Szczyrzyc 27 października, 14:00
Glinik Gorlice Dunajec Zakliczyn 28 października, 13:00
Unia Tarnów LKS Szaflary 27 października, 13:00
Sandecja II Nowy Sącz GKS Drwinia 28 października, 11:00
Limanovia Limanowa 1-0 Lubań Maniowy 19 września, 17:00
Komentarze